Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsolto

    őstag

    válasz noblem1983 #114463 üzenetére

    noblem1983:

    Előrebocsátom, hogy egy 72 centis CRT-ről váltottam, szóval az után valószínűleg egy 32 collos Orionnal is nagyon boldog lennék :D

    Szóval az UE55MU6402. Röviden: odavagyok tőle, de azért látom a hibáit, mert monitoron és telefonon már azért megismertem a különbségeket a különöböző minőségű feketék között, évek óta amoled kijelzős telóim vannak, és persze a boltokban láttam az OLED tévéket is. Csakhogy azok ennek a többszörösébe kerülnek egyelőre.

    Világos tartalomnál pazar a képe, gyönyörűek a színek, nagyon jó a fényerő, éles, kontrasztos, amit akarsz, messze szebb, mint a "valóban ennyibe" (200-220e Ft-ba) kerülő LG, Sony és Pana tévéké, amiket megnéztem. Óriási mázlim volt, mert a Black Friday alkalmával 70e Ft kedvezménnyel, 229e Ft-ért tudtam megvenni. Most is 279-ért árulják a Euronicsnál, annyit sose tudtam volna adni érte. Az igazi olcsó 55-ösök köré köröket fut, pedig semmi extrát nem tud, edge led, 50 Hz, "csak" gyönyörű a képe.

    Tegnap este aztán megnéztem vele pár sötétebb jelenetekkel is tarkított filmet/epizódot, és ott már láttam, hogy amikor a kép 80%-a fekete, akkor azért az nem az a mély koromfekete, főleg sötét szobában nem. Ezen a jól bevált tanács szerint egy kis hangulatvilágítással segítek.

    A kép bal alsó sarkában van két kisebb (5x4 centis) halvány bevilágítási folt is, nem vészesek, és csak akkor látni, amikor a film nem tölti ki függőlegesen a teljes képernyőt és sötét a tartalom. Picit lejjebb vettem a fényerőt, ezzel szinte teljesen megszűnt ez a jelenség, és a feketék is jobbak lettek. A Darko által ajánlott beállítások kipróbálására még nem volt érkezésem, egyszerűen a természetes sablonra állítottam, és úgy is nagyon szép a kép.

    Ami a gyors mozgást illeti, F1-et nem láttam még rajta, de ami sportot eddig néztem, abból azt vontam le, hogy az adás minőségétől is függ. A mozgáskorrekciós beállítást automatán hagytam, majd játszom még vele, de igazából nekem ez annyira nincs becsípődve, hogy ezzel rontsam a kedvemet. HD-ben sugárzott kézilabdánál semmi gondot nem tapasztaltam.

    Mivel nekem ez az első "jó" tévém, egyelőre azt gondolom, hogy ez bőven jó, de gyengébb adásnál én is láttam, hogy mire gondolnak, akik kifogásolják a mozgásmegjelenítést. Én tudomásul veszem ezt, nekem, ennyiért, a CRT után ez így is a mennyország, és sokkal jobb tévém lett, mint amilyet eredetileg venni tudtam volna.

    Nem tudom, te miről váltasz, de halkan le merem írni, hogy szerintem ez a dolog kicsit túl van hájpolva, nyilván azért, hogy aki teheti, még drágább tévét vegyen (120 Hz, apámfüle képkorrekciós módok stb.). Ez a tévé szerintem nagyon jó, de nyilván tudomásul kell venni, hogy nem véletlenül vannak a sokkal drágbb modellek, azok bizonyára még jobbak...

    Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

Új hozzászólás Aktív témák