Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz Joci10 #25 üzenetére

    Értjük, csak csodálkozom én is, hogy 400e-be 720p-s megjelenítés fért bele, 24"-on.
    Azért egy 24" fullHD monitor (szar betekintési szögekkel) nem egy drága cucc.
    De ha lesz kis eszük, akkor egy 27" 1440p cuccot kihoznak némi felárért. Azért 100e alatt már kapsz ilyen monitort. Itt meg csak panel kell.
    Ezért bántó ez a fillérb* spórolás. Vagy esetleg a hardver nem bír 720p-nél többet, azért nem merték ráengedni a fullHD-t? Nem hiszem. Azért egy középkategóriás mobil hardvere gond nélkül megbírkózik vele.

    [ Szerkesztve ]

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Joci10 #25 üzenetére

    "Vagyis vagy a többiek nem látnának semmit..."

    Valószínűleg nem ment át, mire gondolok (10 éves videó és egy 15 éves videó illusztrációnak). :) Ez egy szimpla szoftveres megoldás, minimális többlet fejlesztéssel és minimális plusz hardverrel, ellenben hatalmas élmény boost-tal. De a nézők sem "semmit", hanem ugyanazt látnák, amit a játékos, legfeljebb kissé torzítva. Ráadásul mivel a nézők többnyire nem a játékos irányából nézik a pályát, hanem oldalról, így a szemben álló játékos arcának követését sem zavarná a jelenlétük. De ha valaki mégis a játékos mögé vagy szorosan mellé állna, azt is könnyen ki lehetne bekkelni úgy, ha játékos felvesz egy egyedi mintás fejpántot (vagy infra LED-es), amit aztán zavartalanul követhet a gép.

    A kis mátrix kijelzőnek (DMD-nek) a nem azonos méretarányú (?) LCD-vel történő helyettesítése szerintem szimplán igénytelenség. Az egész gép lényege az autentikus múlt visszaidézése modern köntösben. Nem tudom, hogy a fent linkelt teszt videó elkészülte óta fejlesztettek-e ezen, de ha még most is ilyen fakó és nem kitöltött ez a képernyő, az szerintem gáz. Olcsóbb így a gyártás és kivitelezés? Persze! De egy 400 eFt-os eszköznél szerintem ez nem szabadna költségcsökkentő tényezőnek lennie.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák