Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Joci10 #25 üzenetére

    "Vagyis vagy a többiek nem látnának semmit..."

    Valószínűleg nem ment át, mire gondolok (10 éves videó és egy 15 éves videó illusztrációnak). :) Ez egy szimpla szoftveres megoldás, minimális többlet fejlesztéssel és minimális plusz hardverrel, ellenben hatalmas élmény boost-tal. De a nézők sem "semmit", hanem ugyanazt látnák, amit a játékos, legfeljebb kissé torzítva. Ráadásul mivel a nézők többnyire nem a játékos irányából nézik a pályát, hanem oldalról, így a szemben álló játékos arcának követését sem zavarná a jelenlétük. De ha valaki mégis a játékos mögé vagy szorosan mellé állna, azt is könnyen ki lehetne bekkelni úgy, ha játékos felvesz egy egyedi mintás fejpántot (vagy infra LED-es), amit aztán zavartalanul követhet a gép.

    A kis mátrix kijelzőnek (DMD-nek) a nem azonos méretarányú (?) LCD-vel történő helyettesítése szerintem szimplán igénytelenség. Az egész gép lényege az autentikus múlt visszaidézése modern köntösben. Nem tudom, hogy a fent linkelt teszt videó elkészülte óta fejlesztettek-e ezen, de ha még most is ilyen fakó és nem kitöltött ez a képernyő, az szerintem gáz. Olcsóbb így a gyártás és kivitelezés? Persze! De egy 400 eFt-os eszköznél szerintem ez nem szabadna költségcsökkentő tényezőnek lennie.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák