Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyleves

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem!

    UPC-s vagyok, 5 ezer forintért megvette a család a connect boxot, azóta arra van rá kötve a fő gép és az sugározta a wifit nálunk. Na nekem ez nem volt elég jó, mármint az hogy a házban egy távoli helyről már alig volt jel és internetsebesség, ezért gondoltam hogy rákötöm a connect box-ra a régi tp-link tl-wr340gd routeremet. Bekötöttem, átraktam az eszközöket a tplink jelére, majd mivel láttam hogy így mind két eszköz sugároz jelet, be mentem a connect box webes felületére, és ott volt ott egy olyan opció hogy csak modem funkció. Konkrétan a leírásába is ott volt hogy ez akkor hasznos, ha külső, vagyis más wifi routert szeretnénk használni.

    Azóta az a helyzet hogy kábelen keresztül van net a pcben (a connect boxra dugva, nem a tp-linkre), a wifi eszközök meg ugye a tplink jelét fogják.

    3 telefont tesztelve minden oldalt betölt, de az egyik tableten, akár chrome akár dolphin böngészőt próbálva például se a google-t, se a facebook-ot, se a youtube-ot nem hozza be. Míg az olyan oldalok mint prohardver, hardverapró, ebay, használtautók bejönnek.

    Gőzöm sincs hogy mi a helyzet, na de én gondoltam hogy bemegyek a conenct box webes felületébe, és visszanyomom hogy minkét eszköz adja a jelet, nem zavar az engem, de azóta még a webes felület se jön be se a régi címmel (198.192.0.1), se a jelenlegi le ip configozott default gateway címmel.

    Azóta kihúztam a tplink-es routert a connect boxbol, a box kapott resetet többször, de a webes felület még mindig nem jön be. Net meg így úgy van hogy a router bedugva, de akkor csak a tablet nem ér el bizonyos oldalakat, szóval ez így sehogy se állapot.

    Mit tudok tenni?

    Előre is köszönöm a válaszokat!

  • gyleves

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #31365 üzenetére

    Köszönöm így már el tudom érni! :) A weboldalas gond megoldódott, valamiért a tablet újraindítása hozta a megoldást..

  • gyleves

    csendes tag

    Sziasztok!

    IP-s gondjaim vannak kérlek segítsetek.

    Steam-es játéknak szeretnék portot nyitni, és hiába teszem, nem tudnak feljönni a szerveremre, és az online port tesztelő szerint is zárva van.

    Eddig egyszerű fehér UPC-s boxunk volt, azon semmi gond nem volt a port nyitással. Jelenlegi setup úgy néz ki hogy az UPC-s box modem módba van rakva, és rá van kötve egy tp link archer c6 ac1200. Próbálkozásom menete: Belépek a tp link routerbe, nat forwarding, virtual servers, ott megadom a 27015-öt internal meg external portnak, internal ipnek a számítógépem ipjét, amit látok cmd ipconfigból vagy a router beállításainál is, és engedélyezem. Public IP-m 86-tal keződik, szóval azzal se lehet gond szerintem. Mi lehet a probléma?

    [ Szerkesztve ]

  • gyleves

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ma kötötték be az FTTH-s digit, messze sikerült csak elhelyezniük az eszközt az asztali géptől, ezért arra gondoltam, hogy veszek egy routert közel a géphez és bridge-elem őket wifin keresztül. A drága Huawei optixstar hg8147x6 viszont először a felmatricázott adatokkal nem engedtt be, egy reset után igen, viszont amint megváltoztattam a belépési adatokat ismét se az új jelszóval, se a régivel nem enged be (sőt, mgától ki is léptetett előtte). Lehet vele szerintetek valamit kezdeni, vagy marad a wifi stick? Köszi előre is a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák