Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz klambi #17837 üzenetére

    Mivel - gyanítom - a DD-WRT-nek sem írható a filerendszere (kivéve persze a tmpfs-t, és a jffs-t ha van) így valójában nem hiszem, hogy fogod tudni szerkeszteni, ezt csak firmware fordítás előtt lehetne megtenni! Kikerülő megoldások azonban lehetnek, én Tomato-nál például úgy oldom meg ezeket a problémákat, hogy a JFFS-be, vagyis a /jffs mappa alá létrehoztam egy /rootfs mappát, és ez alatt a root (/) filerendszernek megfelelően létrehozva a struktúrát, tárolom az általam változtatni kívánt file-okat, mint például az fstab-ot, majd az indító scriptbe betéve az alábbi parancsot...

    cp -r -f -p /jffs/rootfs/* /

    ...minden a /jffs/rootfs mappa alatt tárolt file, induláskor automatikusan a helyére másolódik! Persze csak akkor - és itt jön a második bökkenő, amit DD-WRT-ben nem tudom, hogyan működik -, ha a cél is írható részen van! Tomato-ban szerencsére az /etc mappa pont ilyen, mivel egyik része a tmpfs-ben van, így be lehet másolni oda újabb file-okat, legyen az motd, fstab, vagy bármi... EZ az egyik megoldás, a másik pedig, hogy az nvram-ba mented, ha nincs jffs! Mondjuk az nvram-ba csak néhány KB szabad hely lehet esetleg, szemben a jffs-el, ahol esetenként akár 20MB is lehet! Sőt, ha se ez, se az nem megoldható, mert nincs, akkor még egy azt is megcsinálhatod, hogy felteszed egy saját webes tárhelyre (uw, atw, akármi), és az indítószkriptbe egy wget paranccsal lekapod a helyére! EZ persze csak akkor fog működni ha van internet, na de egy routernél ez általában véve alap dolog! :)

    szerk.:
    Esetleg ha a banner végképp sehogy nem írható, akkor bele kell tenni a profile-ba egy újabb parancsot,

    cat /akarmi/banner

    és tetszőleges helyen csinálsz saját bannert magadnak!

    Több ötletem nincs! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák