Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vergeltung

    csendes tag

    Üdv!

    Nekem is kelene egy kis segítség, csak nekem a multiplayer résszel gyűlik meg a bajom... Nos tehát 5en haverok akarunk egy kis házibajnokság félét, csináltam dedikáltszervert, meg minden, routeren portokat nyitottam, SP2es tűzfalat beálíltottam (asszem jól... :) ). A srácok látják is a szervert a join menüben, csatlakoznának, beírják a jelszót, és nem fogadja el, később kiírja: Join timed out..... Ha valaki tud megoldást, kérem írjon, nagyon hálásak lennénk... :)

    Előre is köszi!

  • vergeltung

    csendes tag

    válasz szatocs #234 üzenetére

    Nos szívesen segítek, de félek, hogy rosszul csinálom az egészet...
    Nah de én kb így kezdtem bele...

    Szóval szervergépnek egy COMPAQ Armada E500 házba kókányolt ismeretlen alaplap 900mhzes p3as proccal, és 384mega rammal :D (valóban nem túl izmos jószág). Oprendszernek egy WinXPSP2-es van. A játékgép most lényegtelen, de hogy a projekt ne legyen zökkenőmentes, mindezt egy SMC7004VBR Router mögül akarom véghez vinni...

    Az szinte alapvető, h a laptopon nem futhat hiphop a szerver, így dedikált szervert kell készíteni. Lényege h nem használja a grafikus motort, így egy ősp3ast is el lehet indítani vele... A laptop azért is fontos, mert keveset fogyaszt, ha vmiért ki kel lépnem a játékgépen a játékból, azt ne a haverok szívják meg, meg ienek, meg mert ha már nagynehezen összeszedtem a cuccot hozzá a bontókból, akkor használjamis már... :))

    Mielőtt rákkatintanánk az rFactor Dedicated.exere, fowardolni kell a portokat a routeren. Ehhez volt segítségemre az ez az oldal: [link]
    Kezelése egyszerű, a szövegben ki van emelve sárgán a Common Ports felirat. Rákattintva kedvenc játékunkat megkereshetjük, és utánna csak a routert kell kiválasztani. Az oldal eléggé szájbarágós, de ez így van rendjén... miután a portokat megnyitottuk, mehetünk is az rFactor Dedicated.exe-re. Nos kis angol tudással könnyen lehet benne tájékozódni, és ebbe majd kicsit később mennék bele, de csak akkor ha erre télleg lenne igény....

    Nah 1eőre ennyi
    majd folytatom
    hali

  • vergeltung

    csendes tag

    [link]

    Még szerencse, hogy az általam kilinkelt oldalon van fenn... ;)
    De ha esetleg nem találnád rajta meg: 34447, 34297, 34397
    Ha nem működik, akkor lehetséges h a PLR-ben módosította az admin a portokat... onnantól kezdve lutri az egész...

    Akinek kicsit bővebb infó kell a szerverkészítésről, annak javasolom ezt a linket: [link]
    PDF-ben magyarázzák el, igaz angolul...

    "Aki csinálja a szervert annál nincs router, innentől kezdve nincs probléma"
    Sztem meg inkább az csináljon szervert akinek van hozzá kapcsolata. Ha már van lehetőség, h a routeren engedélyezze a játékot, akkor ne legyünk lusták beállítani. A router sokat jelenthet védelmi szompontból (egyéni tapasztalat :O )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák