Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vision

    veterán

    válasz asdf_ #5696 üzenetére

    True. Egyetlen érintett helyiség esetén (ha más igény nincs, mondjuk hűtés, stb.), akkor a meglévő rendszert finomhangolnám. Egészen biztosan ez a legolcsóbb, legegyszerűbb megoldás. A norvég panel amúgy ilyen 50 ezres tétel, ha a villanyszámlába belefér, az se rossz, és még dizájnos is. De ha ez elfér, akkor már egy nagyobb radiátornak is illene.

  • válasz asdf_ #5696 üzenetére

    Igazából tökmindegy, hogy norvég panel, olajradiátor, hősugárzó, mindegyik 1 egység energiából 1 egység fűtést állít elő.
    :R
    Erre jutottam én is, de azért a tapasztalati oldalra is nagyon kíváncsi vagyok.

    A többi helységben van kiegészítő fűtés, csak pici fiamnál nincs, és most tapasztaljuk ennek hátrányát (alapvetően ő kicsit hűvösebbet szeret, mint a többiek, de most már látszik, hogy azért ezzel nem számoltunk /hiányzott a kockázatelemzésből/).

    Amikor állandóan mengy a gázfűtés, akkor elegendő a meglévő radiátor.
    De ekkor nem volt még kiegészítő/alternatív fűtésünk.
    Pont az a hézag most, hogy kevesebbet megy a gáz, így az ott lévő egyetlen radiátor miatt nem gondolom, hogy célszerű a gázkazánt bindítani. Nagyobb radiátor sem hinném, hogy megoldaná, hiszen az is ritkábban menne, illetve sajnos a hely az limitált (bár mindent meg lehet oldani.)

    A termosztátot már kikisérleteztem jópár éve (működőképesre is sikerült), és most az új érában szintén kisérletezés alattvan: újra kell tanulnom (meg másoknak is), hogy mit hova, mennyi ideid, milyen programmal menjen, és mi.
    A másik két gyerekszobában egyébként megnöveltem a radiátorok méretét (15 éve kb.), és az akkor nagyjából hozta az elvárt eredményt.

    [ Szerkesztve ]

    B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

  • totron

    addikt

    válasz asdf_ #5696 üzenetére

    A jó marketingűre sikeredett norvég panel technológiában valóban semmiben sem más, mint bármi, amire egyéb brand/logó nyomódott. De az egységről amit írsz, jól értem-e, egy másik tengely felől közelítve a kérdést: ugyanazzal a fával ugyanúgy hasznosul tömegkályhában - kemencében - cserépkályhában - vaskályhában minden Joule? Kandallót nem írom, mert az közismerten tré hatásfok.

    A finomhangolás kézenfekvőnek hat, de nagyban áll vagy bukik az elrendezésen-tagoltságon, illetve az összkomfort jóságán, lehet, hogy nem is opció és tényleg kell a plusz seggmelegítő.

Új hozzászólás Aktív témák