Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adzo82

    tag

    Üdv!
    Sajnos a laptop topicban nem kaptam igazán érdemi választ a teljes felvetésemre, illetve kérdéseimre. Remélem itt tud valaki segíteni bővebben az alábbi témában:
    Van egy Acfer Aspire 5830TG laptopom amibe szeretnék procit cserélni. Jelenleg egy i5 2410M adja a szíve-lelkét a masinának, viszont uátnajártam és ugyan ebben a TDP értékben és ugyanebben a foglalatba bele tudnék rakni egy 2640M-s névleges értékű i7-st. A jelenlegi, 2410M 2.3(N)-2.9(TB) ghz, a 2640M pedig 2.8-3.5. 35W a TDP mindkettőnél, és a 2640M ugyan úgy 2 magos és négy szálas. 3 helyett viszont 4mb L cache jár hozzá. Talán ennyi is az előnye a 2410M-hez képest. Tehát +1mb l Cache és nagyjábó +0.5(normál) és +0.6(Turboboost esetén) ghz. Ez a csere összesen 28 e. ft lenne (kb 100 dollár, alliexpresszről.) Szerintetek kell e majd BIOSt frissítenem, illetve azt hogyan tegyem, mert a BIOSban nincs opció rá (Nem találtam. Lehet benéztem). Windowsból esetleg meg lehet e oldani? Vagy ennél a típusnál ami mondjuk még nem 8 szálas ez nem szükséges? Van 8 szálas i7 hozzá, viszont azok már 55W TDP értékűek, és tuti nincs felkészítve rá az alaplap. Szóval max a 2640M.
    Tudom: "nem éri meg, meg inkább tegyek bele egy SSD-t". Megtörtént. Kéne nekem az a kis plussz a procitól. Szóval nekem megéri az a 0.5-0.6 ghz.
    Annyi még, hogy ugyan szedtem már szét, cseréltem teljes hűtőblokkot (értem ezalatt a hővezető rézelemet, egyben a teljes ventilátorral), pasztáztam, matricáztam és működik. Viszont a cpu-t nem vettem ki a slotból, és amúgy laptop procit még nem cseréltem. Kérdés: van e valami amit kell figyelni a cpu cserénél külön, vagy teljesen ugyan az mint az asztaliknál (pánt fel - proci ki - új be a bal alsó jelzése alapján - pánt le - kész).
    A melegedésről annyit, (ami persze változhat, ha majd a 2640M lesz benne) hogy a 2410M, és a mellé heggesztett Nvidia 540M chip és egyébb dolgok 50-55C alapjáraton, ami felmegy 75-85C, ha nincs hűtőtálca alatta játék közben. A tálcával viszont, pl wow alatt 68-70C amit kiad magából max felbontásnál. Terhelni nem akarom mindenféle AIDA meg Prime95 szörnyetegekkel szegényt.
    Szerintetek a 2640M mennyire fog majd emelni a hőfokon, vagy úgy az összes hőtermelő egység együtt? Bírni fogja ez a gyári hűtő az új procit és a velejáró karcsú, de annál fontosabb (számomra) többletteljesítményt? Néztem neten: árultak régen Acer Aspire 5830TG 2640M-s procival valahol Franciaországban. Ugyan úgy volt kialakítva, és ez alapján, gondolom belül sem lehetett más felszereltségű, ergo ugyan az lehetett a hűtőegysége.
    A választ előre is köszönöm !

  • Adzo82

    tag

    Üdv!

    Rendeltem egy AMD Athlon 64 X2 6400+ procit, persze használtan. Semmi gond eddig vele, a bios látja a 3200mhz-s órajelét, viszont a cpu fajtáját nem ismeri fel. "AMD Processor model unknown" Írja a bios.

    Szerintetek ez a továbbiakban hátrányt fog okozni, vagy, ha pörgeti a procit teljesítményének megfelelően akkor semmi baj nem lehet?

    Bios frissítést gondoltam hogy eszközölök rajta, de ez egy ABIT KN9 Ultra alaplap amihez nem találni gyártói honlapon Biost. Csak egy harmadik fél oldali verziót találtam, viszont abban nem bízom.

    A hozzászólást előre is köszönöm!

    Szép napot!

  • Adzo82

    tag

    Üdv!

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom azt kiszámolni, vagy megsaccolni, hogy melyik proci, melyik vga-t tudja kihúzni teljesen, és mondjuk melyik az a vga amit már nem érdemes pl egy régebbi cpu-hoz rakni, mert mondjuk 50%-t sem tudnám kihasználni a vga-nak az adott konfiggal? Melyek azok a paraméterek amiket nézni kell cpu-nál és a vga-nál külün-külön.

    Köszi a válaszokat előre is.

    Szép napot mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

  • Adzo82

    tag

    válasz Hunork #18188 üzenetére

    Szerény tapasztalataim alapján én cpu-k terén mindig a magok és a szálak számát nézem elsősorban (4 mag, 4 szál, vagy 8 szál ez már OK mindenhol), mostanság, mivel egyre elterjedtebbek azok az alkalmazások és főleg a windows maga is egyben, ami több szálon fut illetve futtat dolgokat. Szóval elsősorban ezeket figyelem, majd persze szinte rögtön egyenértékűleg vizsgálom a magok által kitermelhető maximális frekvenciát, tehát, hogy a proci hány Mhz-s (3.2 -3.5 Ghz és a felett az már izmos). Utána lehet fontos, hogy milyen a gyártástechnológia (minél kisebb értékű annál kevesebb hőt termel és viszonylag kevesebbet fogyaszt), milyen a memória támogatása ( Mhz). Persze mindez, csak akkor számít eleve, ha az adott alaplap képes használni megfelelően a cpu-t, ha szükséges bios frissítés után. Ha például az alaplapon csak PCI-E 2.0 van integrálva akkor hiába a bika proci, benne 3.0-s támogatással, a vidikártya csak 2.0-s rendszertulajdonságokkal fog üzemelni.
    A 1155-s szériában asztali cpu-k között a 3770K volt a legjobban felszerelt, én úgy emlékszem. Szerény véleményem szerint a platform lecserélése egyáltalán nem szükséges, főleg, ha inkább csak játszani akarsz a gépen illetve átlagos felhasználói körben mozogsz. Ami a lényeg, hogy, ha egy bika gépet akarsz kihozni a mostani konfigodból: akkor erős proci, főleg magok / szálak / frekvencia tekintetébe, persze egy biztonságosan jó hűtéssel (ne sajnáld a márkás, több tízezer forintos hűtőt rá), 8-16 GB ram (és itt én minél kevesebb modulból való összeállítását ajánlom, tehát ha lehet egybe 8GB (azért 8 GB kell min)), egy 80+ márkás táp (ne sajnáld a kest), és egy jobbfajta ssd (Samsung 850 evo, Crucial MX 200-s)

    Nagyjából más nem is kell és nyertél vele jó pár évet. Nekem hasonlóan néz ki egy 1156-s i7-880-ssal. Régi Gigabyte GTX 770 4GB OC kártyával. Isten az a gép. És ezt úgy mondom, hogy most egy skylake-t nyüstölök 6700K / GTX 980ti-mal. Szóval van összehasonlítási alapom.

    Természetesen egy a saját szubjektív véleményem és nem értek hozzá. Elnézést, mindenkitől, ha hülyeséget írtam :D

    Szép napot!

    [ Szerkesztve ]

  • Adzo82

    tag

    válasz CirrMee #18193 üzenetére

    Elnézést kérek mindenkitől. Nem szeretném offolni a topikot, szóval röviden: Nem árulom el. Amúgy meg van számológéped biztos. Számold ki magadnak. Bármire is gondoltál.

    [ Szerkesztve ]

  • Adzo82

    tag

    válasz mcwizard #18201 üzenetére

    CCleaner, vagy egy értelmesebb teljes verziójú vírusírtó (karbantartó funkciókkal). Oké, az Avast is jó lehet teljesben. De én Kasperszky alá nem adom. Amúgy, ha régen fent van a win én le is takarítanám elsőként, majd újra fel.

    Ez az én véleményem. Bocs, ha nem egyezik máséval :D

  • Adzo82

    tag

    Üdv!

    Elnézést kérek, de nem találtam konkrétan az Intel Pentium Dual-Core Mobile Txxxx típusairól szóló topikot.

    Azt szeretném megkérdezni, hogy egy Asus F5VL laptop T2330 prociját egy T7800-sra ki tudnám e cserélni, úgy hogy max egy bios frissítés után működjön is megfelelően a laptopban. Igazából a TDP, a tokozás (socket P), mind egyforma, kivéve, hogy ugyan a 478 pin még mindig azonos, viszont 479-s socket altípust ír a T7800-s esetében. Míg a T2330-s 478-s. Tehát, ismétlem, a tűk száma 478 mindkét esetben. Valamiféle gyártástechnológiát emleget, hogy nem azonos, viszont meg a Manufacturing process mindkét esetben 0.065 micron. Nem is értem, hogy mi a 478 és a 479 közötti különbség. Úgy meg tudják kavarni a mobil procik specifikációit, hogy szinte lehetetlen biztosra menni egy proci kicserélésénél.

    Van ennek a különbségnek lényege, vagy mehet a csere?

    Köszi a türelmet!

    Szép napot!

  • Adzo82

    tag

    válasz KisTücsök #18265 üzenetére

    Szerintem elég, de, ha biztosra akarsz menni, akkor rásegítesz. És, ha még biztosabb akarsz lenni, akkor fel sem teszed ezt a hűtőt, hanem veszel egy normálisat, nem pattintós intel rögzítéssel ami mondjuk egy idő után lazulhat is, hanem egy csavarosat. Nekem volt olyan pattintósom ami csak félig érintkezett a cpu-val egy idő után, mivel a gravitáció miatt a műanyag megereszkedett, tágult, kopott, vagy lazult. Ahogy tetszik. Amúgy a hűtéssel nincs gond ennél a példánynál sem, ha nem terheled agyon a skylake -edet.

    [ Szerkesztve ]

  • Adzo82

    tag

    válasz KisTücsök #18268 üzenetére

    Mindenképpen nézd meg egy fél év után. Én úgy érzem ez az olyan megszáradós, kiszáradós fajta. Ne várj csodát tőle. Teljesen jó fog funkcionálni, de szerintem ki fog száradni fél-egy év után. Ahogy MK VII írta. Nézz rá és kend újra, ha szükséges. ARCTIC COOLING MX-4 a teljes neve a hűtőpasztának, vagy zsírnak (ki hogy nevezi). Mindenki dicséri. Csatlakoznék.

  • Adzo82

    tag

    Üdv!

    Mostanság hallott valaki valamilyen pletykát, hogy egyes procik látszólag minden ok nélkül túlmelegednek? Ma használtam az otthoni gépem (ASUS maximus VIII extreme + 7700K, 32 gb ram, 3db ssd, 2 db winyó, GTX 980ti) délelőtt akkor még semmi baja nem volt. Majd hazajöttem nemrég és nem tudom elindítani, mert túlmelegszik a proci. Mindent visszaállítottam a biosban (load optimized default), de semmi haszna. Annyi az érdekesség, hogy amikor hazajöttem még lefrissítette magát a windows, majd az akkor újraindítástól kezdve csinálta ezt. Mindent kitakarítottam, még a paszta is tökéletes állapotban van (Arctic MX4), de semmi pozitív eredmény.

    Most jelenleg használhatatlan a gépem, mert a gép elindulásakor kiírja, hogy túlmelegedés történt, és, hogy nyomjak F1-t a beállításokhoz. hiába a gyári beállítás megint ugyan ez az üzenet vár bekapcsolás után.

    Van valakinek ötlete, hogy miért van ez, és hogy mi lenne a megoldás?

    Előre is köszi!

    UI: Régebben is csinált egyszer ilyet amikor belevettem az ötödik (2 TB-s WD) vinyót és beszereltem. Aztán úgy az megoldódott egy bios alaphelyzetbe való állítással.

    [ Szerkesztve ]

  • Adzo82

    tag

    Egyáltalán mit lehet kezdeni azzal a procival ami alapjáraton 60-90 fok környékén ketyeg ( a magas hőt nem értem mikor nem dolgozik semmit elvileg), terhelve, viszont (és nem Prime 95 alatt hanem szimpla játék alatt) 95-100 fok. A 7700K max 100 fokig melegedhet hivatalosan. NZXT Kraken x61-s van rákötve és rendesen be van dugva minden a helyére, Ventik mennek, (100%-on) Sata kábellel összekötve és az alaplapi W pump (Water Pump/Vízpumpa, gondolom én..) csatolása is meg van.

    [ Szerkesztve ]

  • Adzo82

    tag

    Visszavettem az auto boostot a biosban így max 4216 mhz-t hoz. Prime-t nem mertem ráereszteni szóval nem tudom. De amikor felmelegszik akkor visszahull (kb 60-70 fokra) terhelés (pl játék) után, de alapjáraton is vannak hirtelen magashőfokú szakaszai. Minimális terhelés mellett (ahol képes 80-90 fokra is). Legalább is az Afterburn ezt mutatja. A Kraken elviekben működnie kéne, de azt veszem észre, hogy az egyik cső tűzforró a másik pedig hideg. Na már most akkor vagy nem keriing a folyadék egyáltalán vagy lassan, vagy annyira jó a hűtés, hogy a dupla venti és a nagy borda jól dolgozik. De ebben az esetben akkor a proci megeszik fel hirtelen és nagyon. amit nem tud kezelni a Kraken. Nem tudom a megoldást. talán kipróbálok egy másik hűtőt. Van még egy CM V8-s meg egy CM MasterLiquid Pro 240-s. Csak az baromi hangos :(

    [ Szerkesztve ]

  • Adzo82

    tag

    Megnéztem a CAM-ot mit ír és silent módban a PUMP RPM 11500-12000 között mozog. Performance módban 13800-14200 kb. Itt van hangja rendesen mert a ventik is rákapcsolnak. Sajnos még így is eléri a 100 fokot a cpu. Feljebb nem megy.. eddig egyszer sem volt 100 fok felett, pedig egész délután lestem és próbálgattam a dolgokat. Mintha tudná, hogy ott a van a határ. :F

    Rendszerindítás nélkül is kb 75-80 fok a biosban.

    [ Szerkesztve ]

  • Adzo82

    tag

    OK. Úgy látszik megoldódott. A CM Masterliquid Pro 240 30-40 fokot mér üresben és játék közben 40-60 között. Viszont hangos és mehetek gari ügyet intézni :(((

  • Adzo82

    tag

    válasz Tomassy00 #20823 üzenetére

    Szia!

    Ha arra gondolsz, hogy a lármája miatt kínszenvedés, akkor arra találtam megoldást idővel. Tegnap még játszottam egy kicsit a biosban és a két ventilátorját PWM módban (mivel 4 tűs) beállítottam hőmérséklet/teljesítmény alapján. Így nem pörög feleslegesen és a hőfok sem lesz nagyobb számottevően. Talán 1-2 fok. De az pl, hogy 50 illetve 70%-on tekerjen 40 és 60 fok között az szükségtelen volt. Így most Prime 95 alatt nem éri el a 75 fokot 40 %-os teljesítménynél.

Új hozzászólás Aktív témák