Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • veze

    őstag

    érdekes dolgot tapasztaltam..
    egy 512MB-os pendriveról futott az ffp. mikor megcsináltam létrehozott magának egy 16 MB -os fat16 -os particiot (ezen van az ffpboot log stb) a többit meg ext3-nak.(ez volt kb 476 MB) erröl fut tulképp, itt van a tm meg a rendszerfájljai is stb. Telepités után a 476MB kb 22 % ban volt foglalt. Tegnap azt vettem észre hogy az egyik USB- csatlakoztatott vinyót nem mountolta be.. (zyxel látta de az ffp nem) többször ujra indítottam de semmi. Már a log fileban látszott hogy fel sem csatolta.. Az ide pakolt torrenteket se seedelte persze. nézem... és azt látom hogy a 476 MB-os ext3 partició 99,6% ig foglalt...hogy mitől lett ennyi nem tudom, talán a joval száz felett bepakolt torrentek miatt, A bin könyvtára lett jo nagy az eredetihez képest, de csak fájlok vannak benne és nem igazan mertem törölni belőle semmit..
    csináltam acronissal egy mentést róla és visszaírtam egy 4 GB-os pendrivera, amin az ext3-as partició már 3,70 GB kb, a foglaltság meg ugye 476 MB most kb.. ujraindítom erről és most megint tudja mountolni azt az USB-s vinyot is amit már nem látott..és minden jó..
    csak tapasztalatként írtam le ha valaki belefutna hasonlóba... ha tul kicsi pendriveról futtatja valaki előfordulhat hogy annyira megtelik hogy a működésében korlátokba ütközik..érdemes figyelni hány %-ban foglat ez az ext3-as partició a pendriveon. Valami olyasmi lehet ez mint windowsnál ha a rendszerpartició megtelik akkor kiabál hogy kevés.. ez nem kiabált 99,6% nál sem csak kihagyott csak kihagyott/lekapcsolt a működéséhez nem feltétlen szükséges perifériát..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák