Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Garalab

    csendes tag

    Sziasztok, kb egy hónapja nyúzok egy ilyen NAS-t. Volt előtte alja és teteje is (Shuttle, D-LINK, Synology, de volt dolgon QNAP-al is) Mivel a rendelkezésre állás is fontos lett, ezért döntöttem egy gazdaságosabb 4 lemezes mellett. 52e+áfa-ért jutottam hozzá, szal az ár igencsak barátságos, olcsóbb, mint a korábbi Synology NAS-om volt. Aki azért vesz NAS-t, hogy terabájtokat mozgasson percek alatt az rossz helyen jár, ezek az eszközök nem erre valók :) feltettem a béta FW-t, amit egy német fórumon kaptam, az eredmény meggyőző, single drive (USB 3.0-rá pakolt külső vinyó), és raid6 is 80-90MB/s közötti írást tud, hűvösebb lett a proci, és ezáltal még halkabb lett (bár a 900rpm-en forgó halk 12 cm-es venti eddig sem volt hallható csak kb 30 centiről, de most még egy picit hlakabb) 2TB-os lemezek felett a RAID 5 szimpla matek miatt felejtős, sajnos a normál vinyók hibaaránya túl magas egy 3TB/lemetes raid5 tömbhöz, szóval marad a raid6.

    3 darab USB 3.0-és portja van, és korrekt a backup lehetőség, tud automata oda-vissza másolást, menet közben cserélhetsz vinyót, stb...szóval ilyen szempontból sem marad el a drágább versenytársaktól. USB3-ról RAID6-ra másolás (eszközön belül, tehát nem megy át CIFS-en, meg a hálón) hozza az USB-re kötött eszköz max sebességét. 130-150MB/s-et mértem WD RED USB 3.0 tok kombóval írásra és olvasásra egyaránt, az írt lemezterülettől függően. Tehát aggathatsz rá külső vinyókat, dögivel :)

    Tökéletesen kommunikál az alá kötött APC és egy FSP UPS-el is, és tekintve, hogy ezek a NAS-ok softveres RAID-et használnak, erre szükség is van.

    A Link Aggregációt még nem próbáltam, de sztem mostanában nem is fogom, azzal elvileg hozná jelen FW-el is a ~140-160MB/s-et RAID6-ban.

    Az új FW még béta, és van is benne hiba rendesen (pl. a twonky server néha kiakad, ha új vinyót dugsz az USB-re, ilyenkor le kell állítani, aztán vissza, meg pár ilyen apróság, dehát nem véletlenül nem adták még ki hivatalosan)

    Összességében én kellemesen csalódtam, ér/teljesítményben egy nagyon jó kis eszköz. Persze sok jobb, vagy gyorsabb NAS is van, főleg a négylemezes mezőnyben, de azok alapból dupla ennyibe kerülnek, a magyar vásárló (mint én is) meg eléggé árérzékeny, főleg ha a különbségből kijön 2*3TB-nyi vinya :)

Új hozzászólás Aktív témák