Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz fogtunder #32 üzenetére

    "mert ha van az embernek egy közepesen használható angoltudása, internet elérése és pár órája, simán össze lehet szedni google-ben a tudást, ami ahhoz kell, hogy egy routerből és egy AP-ből álló otthoni hálózatot összedobjunk, aminek a funkcionalitása sokkal bővebb lesz ennél."

    Ennek a terméknek (és a hasonlóknak, amik a jelek szerint hamarosan hétköznapivá válnak) a létjogosultságát pontosan az adja, hogy a fenti megállapításod nem teljesen helytálló. Automatikus AP-váltást, pláne megszakítás nélkülit semmilyen Google-tudásból nem lehet felépíteni, mégpedig pusztán azért nem, mert a forgalomban lévő olcsó SOHO eszközök nem alkalmasak rá.

    Most jutottunk el odáig, hogy erre olyan szintű igény jelentkezzen, hogy már megérje reagálni rá.

    Én szerencsés vagyok, mert (amint azt a routeres/wifis listákon mondogatni szoktam) a család minden házában elég egy router (AP) a teljes terület kiszolgálására, úgyhogy nem törvényszerű a több eszköz haszálatának kényszere. Tudok viszont ellenpéldát is bőven, és rendszeresen kérdezik tőlem mondjuk azt, hogy hogyan lehetne megoldani azt, hogy ha lemegyünk a pincébe, ahol van egy AP, n e kelljen kézzel átállítani rá a telefont.

    Ez nyújtja a szolgáltatás létjogosultságát. Az árét meg az újdonság és a piaci helyzet.

    Nem csodálkoznék azon, hogy pillanatokon belül bekerül minden eszközbe az alsó középkategóriától felfelé.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák