Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    szép meg jó ez az egész, csak két gond van vele. egyrészt az ár, amit bárhogy is nézünk, iszonyat magas, a másik pedig, hogy tudni kell hozzá azért angolul. és itt kezdődik az a rész, ahol értelmét veszti a termék (szerintem), mert ha van az embernek egy közepesen használható angoltudása, internet elérése és pár órája, simán össze lehet szedni google-ben a tudást, ami ahhoz kell, hogy egy routerből és egy AP-ből álló otthoni hálózatot összedobjunk, aminek a funkcionalitása sokkal bővebb lesz ennél. és a kettő különbséségbe azért belefér néhány óra, amit az ember az interneten tölt el keresgéléssel.
    az egész csak tanulási hajlandóság kérdése, én is csak egy suttyó közgazdász vagyok, senki nem képezett ki otthoni hálózatépítésre, csak akartam egy jól működő hálózatot egyszer, meg hogy ne kelljen a különböző kliensek között pendrive-on, külső HDD-n cibálni az adatokat, aztán szépen lassan megtanultam. nagyon jó dolog, hogy van egy termék, ami végletekig lebutítva megoldja a telepítést helyettünk, de attól mi nem leszünk okosabbak, képzetebbek, márpedig az IT security egy olyan kérdéskör, amivel valamennyire mindenkinek foglalkoznia kellene, aki kimászik az internet nevű izére.

    eleve nem értem, pontosan ki is a célcsoport. városban, sűrűn lakott részen van egy kis alapterületű lakásunk, többnyire egy szolgáltató által adott L3 HGW-el, amit nem tudunk megkerülni, ott lesz. most komolyan e mögé akarunk még 50nm-en berakni két külön eszközt, mikor egy normálisabb külső antennás router megoldja az egészet? vagy akár egy Ubiquity AP? jó, ahhoz kábelezni kell, de egy szaros UTP kábelt nagyjából bárhol el lehet vinni, a következő festésnél meg bevésetni a falba. az alapszintű setup pedig nem komplikáltabb jelentősen, ha tud az ember angolul.
    családi házakba lehetne jó, ahol több szint van, közötte vasbeton födémmel. de ez meg pont az a terület, ahol az ember vagy nulláról épít, vagy felújít, legalább fest egy kicsit, el lehet dugni a kábeleket szépen a falban. de ilyen területen nincs teleszemetelve minden hálózatokkal, sokkal olcsóbb eszközökből meg lehet oldani a lefedettséget. nálam a 200nm-es családi házban csak N-es eszközök vannak 2.4Ghz-en, a mozgó klienseknek bőven elég még 1080p streamekre is, ami pedig fix, annak van behúzva kábel, de eleve minden szobában van legalább egy kiállás. egy 16 portos switch nem a világ vége, elfér a padláson és a kábel mindig sokkal jobb megoldás lesz nagysebességű adatátvitelre, mint akármelyik WiFi szabvány.

    nyilván, ha az ember nem akar előre tervezni, tanulni egy kicsit, akkor vagy fizet valakinek, aki ért hozzá, vagy vesz egy ilyen szettet. de ez 120-ért egy kompromisszumos és rohadt drága megoldás

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák