Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    addikt

    válasz tomazin #15 üzenetére

    Hát nem tudom, én több nagy nemzetközi cégnél is dolgozom jelenleg, korábban másoknál is voltam, mégsem kaptunk be soha zsarolóvírust. Pedig ez a dolog már 10-15 éve is létezett. Két lehetőség van:

    1) az adott cég szerencsés volt
    2) csilliárdokat költött biztonságra, jól felépített infrája van, ami ellenáll az ilyesminek

    Vajon melyik lehet? :U

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz tomazin #15 üzenetére

    Akkor nem érted/ismered a témát.
    A szervíz óradíjak kb. elfogadhatóak és semmi nem indolná azok többszörösét, ami ellensúlyozná az akár duplájára fölárazott alkatrészt.
    Ennek semmi köze egy korrekt áron forgalmazott és postázott webshopos dealhez, ott mindegy a megoszlás.

  • Zotya84

    őstag

    válasz tomazin #15 üzenetére

    Ezzel az a baj, hogy ha 10+2 átverés, a 6+6 nem. Csak kevés komoly szaki meri felvállalni, hogy neki ennyi munkadíjjal kell dolgoznia, hogy ki tudja termelni az összes szotfver, fejlesztés, képzés, bér, eszközök stb költségét. (Autószerelővel beszélgettem erről, és számokat mutatott, elég fájdalmasakat.) És ez a gáz ebben a helyzetben. Hogy a magyarnak nem fér bele a lelkébe, hogy a szerelőnek is vannak költségei. És vagy így, vagy úgy, de meg kell oldja, különben lehúzhatja a rolót. Mert vagy az anyagon kell megkeresse, vagy óradíjat kell emeljen...

    Most nekem is kellett Fordhoz néhány alkatrészt vennem, bementem a helyi autósboltba, ahol mutogatták a lángautós árakat, azt hittem hanyattesek, minthogy előtte körbenéztem, hogy kb mi mennyi. Aztán hazamentem, beléptem Cromax-ba, és kb harmadáron megvettem mindent, amit kellett. És biza nem egy esetben még a gyári Ford (Motorcraft) cuccok is csak féláron voltak. És fizettem inkább a szerelőnek, hogy rendesen meg legyen csinálva. És így még mindig olcsóbb volt, mintha a helyi boltból vettem, vagy a szerelő hozatta volna akárhonnan a cuccokat. Pedig inkább fizetnék a helyi boltnak, hogy legyen, ha már csak ő van a vaárosban, de azért nem 100-250%-os haszonkulcsot. (Pl.: 22 ezres Lángos alkatrészt 21-ért ide tud adni, ami amúgy 6600JMF...)

    Szóval, ja, van baj, nem kevés ezzel a rendszerrel.

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

Új hozzászólás Aktív témák