Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz D.Orion #50 üzenetére

    Volt már napelemes töltőm több fajta is, de gyakorlatilag egyik sem ért sokat, nagyon lassan töltődött a beépített akksija (az akkutechnológia mellett a napelemek sem fejlődtek sokat az utóbbi években...)

    Most egy Ghoo Power 2200-asom van, ez elég kics és könnyű, mindig nálam tud lenni, ha nem bírná a telefon ki estig. Nekem felesleges a nagyobb, nem járok sátorozni, csak vésztöltésre kell. Mielőtt megveszel egy ilyet, érdemes végiggondolni, hogy tényleg érdemes-e kiadni sok pénzt az extra kapactiásra, vagy inkább fontosabb az, hogy standard töltőcsatlakozója legyen (pl. mUSB) vagy hogy inkább gyorsabban feltöltődjön.

    Ha veszel egy 1700-2500 mAh kapacitású akksit, akkor azzal egy-másfél nappal tudod meghosszabbítani a készenlétedet. Ennyi átlagos használat mellett (nem egy hét vizitúrára gondolok) elég ahhoz, hogy falicsatlakozó közelébe juthass.

    Lehet, hogy a cikkben tesztelt akksiknál nagyobb a kapactiás, de sok esetben feleslegesen cipeled a nagyobb súlyt, és ráadásul még sokkal lassabban is töltődik fel az akksi. (Arról nem is szólva, hogy mondjuk én direkt fémházas akksit kerestem, hogy ha már benne van mindig a táskámban, akkor strapabíró legyen, ne műanyag)

    Szóval mielőtt megveszel egy ilyen akksit, gondolj végig mindent, ne csak a kapacitása legyen az egyetlen döntő tényező!

Új hozzászólás Aktív témák