Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Venemo

    tag

    Sziasztok!
    Nekem is van egy Gemini, még októberben találtam rá a kampányra. Úgyszintén az N900-as utóérzés miatt választottam. Szerintem a billentyűzet megszokható két hüvelykujjas gépeléshez is akár. Épp megfelelő méretű ehhez, ha kicsit nagyobb lenne, akkor már nem lehetne így kényelmesen fogni.

    Ami az árát illeti, amin egyik kommentező megdöbbent: igen, ez ennyi, de nem drágább, mint bármelyik androidos csoda. Miért ennyi? Mert kis tételben gyártják, van benne mozgó alkatrész, emiatt macerásabb is összeszerelni, stb. Hogy kinek "ér ennyit", az persze személyes dolog, nyilván akit hidegen hagy a billentyűzet kialakítás és inkább valami mainstream dolgot használ, lelke rajta.

    Én a magam részéről utálok érintőképernyőn gépelni. Viszont a "nagyok" nem gyártanak már fizikai billentyűs telefonokat. Valószínűleg nem éri meg nekik, mert nem tudnának vele annyi profitot termelni, mint ammennyit a következő Galaxy hozna. Valóban nekem is szimpibb lenne egy slide-out változat, de hát ez van... igen, a Moto modot én is láttam, az nem győzött meg. Nem jelent meg még akkor, amikor a Geminit választottam, és kétségesnek is tűnt.

    Plusz, a Gemini bootloadere nyílt, ami azt jelenti, hogy tetszőleges oprendszert rakhatsz rá különösebb hekkelés nélkül. Előbb-utóbb lesz rá Sailfish OS is. Nem tudom, hogy a Moto-n ez mennyire lehetséges.

  • Venemo

    tag

    válasz Somatom #36 üzenetére

    Viszont, ez egy MTK -s ARM eszköz, amire nem olyan egyszerű más OS -t portolni úgy, hogy működjenek vele a hardverelemek.

    Eddig elérhető rá a Sailfish OS és a Debian, mind a kettő tech preview egyelőre. Általában a fő probléma az ilyeneknél a grafikus chip és a modem. Amennyire láttam, ezeket sikerült mindkét alternatív oprendszeren működésre bírni. :)

Új hozzászólás Aktív témák