Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    18:42-ről kimaradt 2 fontos újítás, amire sokat panaszkodtak korábban:
    A notification centerbe most már nem csak 4 (1520 esetében 5) gombot lehet tenni, hanem sokkal többet.
    Ill. rendet tettek a Beállítások között, ugyanolyan struktúrát kapott, mint a PC-s Windowsos Control Center (Win10-ben persze ugyanúgy Settings)

    (#29) mate3553: Nem kicsit részletesebb. (bár DW-vel egy problémám mindig van, a béna helyesírás).
    Itt a PH-n úgy látom, a blogformátum helyett inkább egyből úgy írnak, ami utólag (nem élőben) is sokkal fogyaszthatóbb, cikkszerű formátumot at.

    (#31) vicze1 : Persze, egyszerre csak 5-öt látsz, de ettől még bepakolhatsz többet, nem kell kizárólagosan kiválasztanod azt a 4/5-öt, amit használsz.
    Amúgy belépett a Settingsbe, ahogy láttam. kép

    (#32) DS39: Ehhez kell alapnak egy legális Win7. Sokan itt bukják a dolgot :)

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz DS39 #34 üzenetére

    Szerintem az a cél, hogy a Win8-ra át nem tért Win7 usereket is átcsábítsák a frissebb rendszerre. Ill. hogy ne legyen annyira töredezett a használt OS-ek aránya.
    Az XP-n ragadtakat már a Win7-re próbálták átcsábítani korábban, szerintem az már egyáltalán nem fókusz. Aki eddig nem váltott, arra nem nagyon lehet hatni egy Win7->Win10 upgrade-del sem.

  • BiP

    nagyúr

    válasz xthemax #116 üzenetére

    Nagyon rosszul látod.
    Nem jótékonysági intézmény, ez tiszta sor. Viszont a licenszpolitikájuk teljesen világos, és normális.
    Sőt, ha azt nézem, tök engedékeny.
    Lesz 1 év ingyen váltani korábbi rendszerről. Aki ennyi idő alatt nem jut el addig, hogy neki ingyen kellene, az később bánhatja, hogy meg kell venni.
    De akinek már megvan, (pl. upgrade-elt ingyen vagy megvette boltban), annak miért lenne fizetős a frissítés?
    Biztonsági frissítés biztos ingyenes marad, extra (nem alapvető) plusz szolgáltatásokért meg miért is ne kérhetne pénzt, ha akar?
    7-ről 8-ra is tök kedvezményes volt az upgrade, a 8.1 egyenesen ingyenes volt (pedig azért többet hozott, mint egy Service Pack).

    (#59) CybonTom: Akkor aki ezt írta, tanuljon meg először angolul, utána írkáljon.

    (#68) azopi74 : Windows Update-en keresztül lesz.
    Már kiadták azt az alkalmazást, ami felpatcheli a Win7/8.1-et, hogy le tudja majd tölteni Windows Update-en a Consumer Preview-t, amint elérhető lesz.
    Feltételezem, hogy a végleges is így lesz megoldva. Korábban említették, hogy a 8->8.1-es Store-os megoldás zsákutca, azt is áttolják Update-re (vagy már át is tették, nem tudom)
    Technikailag szerintem meg úgy lesz megoldva, hogy az 1 év leteltével az Update nem fogja felajánlani.
    Persze én is csak tippelgetek, de az eddigi infók fényében ez tűnik logikusnak.

    (#73) Tesla93: Elég durva, Google Glass elbújhat. De ránézésre sincs 1 kiló. 4-500gramm max. (procival, akksival, mindennel együtt)

    (#75) rbertkrl + (#76) Khan13: Igen, van Phone Insider nevű app, de nincs megerősítve, hogy ez lesz az.
    De annak ellenére, hogy arról volt szó, hogy most itt szépen elárulják a részleteket, azon kívül, hogy február első hetében várható az első mobilos W10 preview, semmit nem tudtunk meg. Mennyire publikus, milyen formában, stb.? Persze időben kiderül minden, de azért jó lett volna valami konkrétum.

    (#84) tothmaxy182: Ha jól értelmeztem és láttam, akkor a Minecraft meg lesz rá csinálva. (hurrá annak, aki játszik vele).
    De ha tényleg kijön a cucc, megfizethető, akkor a játékfronton is rengeteg lehetőség van vele.
    Most durván fog hangzani, de ezzel az Augmented reality-vel bizonyos játékok nagyobb élményt adhatnak, mint akár az Oculus Rift. (másra - főleg hardcore játék - meg az az alkalmasabb).

    - Windows RT vonatkozásról én is szívesen hallottam volna, bár már azzal megelégednék, ha a mobilos W10 felmenne az ARM-os tabletre (2520).

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Namelesske #119 üzenetére

    No offense tényleg, a tartalomra semmi panasz nem lehet, SŐT, csak egy újságnál mégis rontja az összképet.

    Viszont a mostani W10 coverage-ért extra gratula, a legrészletesebb tudósítás, amit találtam a neten.
    Tavaly a Verge tudósítás volt ilyen szintű.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Zolik #125 üzenetére

    Bár az újságírók többsége apple gépeken dolgozott, Apple alkalmazott szerintem nem nagyon volt ott.
    Viszont 100%, hogy nézték a streamet. Publikus bemutató volt, és mivel konkurrencia, őket is érdekli.
    (bár valószínűleg nekik kevesebb újdonság volt, mint a laikus publikumnak :) )

  • BiP

    nagyúr

    válasz BDave #127 üzenetére

    Itt az a durva, hogy nem csak egy álomképet, egy koncepciót mutattak be, hanem egy működő terméket.
    Nem feltétlenül piacérett még, de úgy tudták demózni, hogy fogyasztható szinten működött.
    Élőben prezentálták, nem kísérleti körülmények között, és maga a cucc formája is egy kereskedelmi termék benyomását keltette. (nem egy drótokkal teletűzdelt betonkocka volt a fején, hanem könnyen hordható, dizájnos cucc))

    Persze ha előjön a szkeptikus énem, azt mondja - ezt a demót elő lehetett adni színjátéknak is, működő termék nélkül, bár ennyi újságíró előtt elég kockázatos.
    Viszont mégiscsak hiszem, hogy ez úgy működött, ahogy láttuk. És az viszont tényleg sci-fibe illő.

  • BiP

    nagyúr

    válasz Воланд #135 üzenetére

    Király,csak jövő hétre vártuk.
    Persze pont ilyenkor nem vagyok otthon, hogy kipróbáljam.

    Gondolom ebben a buildven is átkapcsolható az IE az új motorra.

Új hozzászólás Aktív témák