Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cappa72

    nagyúr

    válasz Nekem-8 #1762 üzenetére

    A partíciókiosztás bugyraiban kell keresni a megoldást. Illetve ennek értelmezésében.

    A belső tárhelyet felosztják több részre.

    Nem teljes, de felhasználói szemmel egy lista:
    system
    cache
    DATA
    internal SD

    A DATA partícióra lehet telepíteni programokat. A play-ből is ide telepíti a programokat a rendszer. Itt tárolódnak a jelszavak, wifi kódok, stb. (a programok beállítái adatai is).
    A Google úgy készítette a droidot, hogy a data partíció 90%-os telítettségénél nem enged már programot telepíteni. A data 0,98GB
    Root nélkül még olvasásra sem engedi megnyitni ezt a partíciót a rendszer - felhasználóknak.

    Az internal SD egy belső, virtuális SD "kártya" - ha nem teszel bele fizikai SD kártyát, akkor is tudod használni a tabot letöltése, fényképek, zenék tárolására. Felhasználó által root nélkül is írható, olvasható.
    Az int SD 5.38

    Trükkökkel lehet nagyítani a data-t, és ezzel együtt csökkenteni az ind sd-t, mert a kettő közötti összefüggés egy szimpla matek:
    data + int sd = 6,36
    Ez tetszőlegesen módosítható - de elég mélyvíz katergória. Ráadásul több kiadása is létezik a tabletnek, és más fájlrendszerrel is kiadták, mint ext4, tehát nem szabad egyből nekiugrani semminek, főleg nem mentés nélkül!

    Én átszabtam úgy, hogy 6GB lett a data partíció, a belső SD-t meg eltüntettem, így fizikai SD-vel kell használni.

    ---
    A RAM egy másik kérdés, az egy operatív memória, az nem módosítható.

    [ Szerkesztve ]

    Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Új hozzászólás Aktív témák