Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzsano

    tag

    válasz zazahoho #9 üzenetére

    Mi egy Strong Srt 8106-ost vettünk.
    Azon van modulátor kimenet is, meg valahogy megbízhatóbbnak néz ki. Balatoni vikendházba vittük, beüzemelése pár perc volt, tökéletes lett, a régi tetőantennával bejön az összes adó, jó a médialejátszási képessége, bár csak AVI-t néztünk. Végülis egyszerű jószág ebben a kategóriában mindegyik.

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz zazahoho #36 üzenetére

    Persze nyilván van egy réteg, akinek egy-két évig még szüksége lesz rá, aztán elromlik a tv és kénytelen újat venni, ami ugye feleslegessé teszi az eszközt és lesz egy halom ipari hulladékunk egy idő után. (nem cinizmusból írom)

    A 70-80-90 éves bácsinak ez is gondot fog okozni, hogy beállítsa (tudom, mert a nagymamám 92 éves és sokszor kell segíteni neki, mert van, hogy az is megzavarja, hogy máshová kerül a tv adó szimbóluma és azt hiszi valamit elnyomott a távirányítón )- nem tudom hogyan oldja majd meg a kormány ezt a dolgot, mert nem mindenkinek vannak olyan rokonai akik beüzemelik, sok ember lesz, aki csak azt veszi majd észre, hogy hopp lekapcsolták Kab hegyet.. igaz lehet igényelni szociális rászorultság alapon, de ez szinte semennyire nincs kommunikálva, nyilván mivel pénzbe kerülne az államnak. (amúgy megfelelő stratégiával lehetett volna akár valamely nagy céggel pl WayteQ legyártatni úgymond "nagyibox-okat" a nagyitelefonok mintájára. (És ezt írom úgy, hogy teljes tisztelettel az idősek felé, tehát nem lenézve a képességeiket) néhány gombos, nagy gombos távirányítóval, nagy betűs menüvel, akár olyan menüvel amely a felkínált opciók neveit kimondja, az idős korosztály számára.

    Hétvégi házba elég a királyi tv? Bizonyos rétegeknek igen, de azért a legtöbb ilyenen inkább tányért látni. Félreértés ne essék, tudom, hogy ma Magyarországon nagyon sokat vannak, akik nem engedhetik meg maguknak az előfizetést tv-re. De sajnos a technika elhalad mellettük, mint ahogy nagyon sokat tartották a VHS lejátszókat is, és szép lassan átállt mindenki.

    Az már más kérdés, hogy a kormány milyen stratégiát dolgoz ki erre, az USA-ban ugye volt igényelhető támogatás az átállásra, konkrétan pénzt kaptak és vehettek államilag támogatott boxot, én itthon olvastam a tájékoztatókat és láttam az igénylési űrlapot, de szociálisan rászorulóknak - zavaros kitételekkel, valahogy nincs ez rendesen kommunikálva - persze, mert állami pénzbe kerül..., pedig nem kicsi az a réteg, akiknek egy ilyen 7000 forint körüli egyszeri kiadás sem fér bele a költségvetésébe. (Ez valamilyen szinte a kormány érdeke is lenne, hiszen ezen felhasználók kiesnek a jövő évi kampány vizuális részéből, amelyre ugye eléggé építenek lévén a négy királyi és három rádió eléggé markánsan van jelen a jelenlegi kormány kommunikációs palettáján)

Új hozzászólás Aktív témák