Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BloodyEddie

    őstag

    Kedves mindenki, aki érettségi előtt áll!

    Mint mindenki más ilyen helyzetben, én is gondolkodom rajta, merre tovább. Sok pálya megfordult a fejemben, de az informatika maradt számomra a legkedvesebb. Viszont amint mélyebben beleástam magam, szinte elvesztem a lehetőségekben, hogy mégis mit lehetne majd dolgozni, ha oda kerülök.. ez alapján próbáltam iskolát keresni, viszont vagy én nem értek hozzá eléggé, vagy tényleg kevesebb szakból lehet választani, mint ahányféle tényleges alkalmazási területe van az informatikának.

    A lényeg: indíthatnánk egy fórumot, vagy egy közösen szerkesztett weboldalt, ahol megoszthatnánk egymással tapasztalatokat egyetemekről, vagy útmutatást írhatnánk, hogy milyen munkához milyen szakot kell elvégezni.

    Konkrétan engem a játékfejlesztés fogott meg, és nem csak a "dejólenne krájziszkettőt fejleszteni" szinten, hanem tényleg erre építeném az életem. Viszont ami nagyon elkeserített, hogy hiába keresnek gyakorlatilag minden fejlesztőcéghez embereket, a követelmények magasak, és nem találtam olyan egyetemet, ami bármilyen szinten foglalkozna ezzel. Pl. Crytek Budapest: szívesen lennék Level Designer náluk, némi tapasztalatom már most is van Sandboxban, de ez messze nem elég.. Foglalkoztat az animációkészítés is (pl. ugye amiket filmekben láthatunk, Mátrixtól a Gyűrűk urán át.. vagyis a filmszakma ezen része) de hiába nézelődök, folyton csak a programtervező/mérnökinformatikus képzésbe futok bele.

Új hozzászólás Aktív témák