Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izriot

    tag

    Ösztöndíj mindenütt van, a kapott összeg az ösztöndíjindexedtől függ, nyilván, meg attól, hogy az adott iskolában a hallgatói képviselet milyen módon osztja ki a kapott keretet, egységesen vagy szakonként ugyanannyit, vagy modulos bontásban. Illetve az ösztöndíjindex számítási módja is be-bebaszhat, pl olyat is figyelembe vesznek néhol, hogy hányadjára sikerült a vizsgád. Nálunk egy vizsgaidőszakban kétszer lehet elmenni vizsgázni, tehát, ha elsőre nem sikerül kapunk egy megtagadvát, de utána van még egy lehetőség. Én BMF-KVK-on vagyok, az első ösztöndíj úgy alakult, hogy 1,5-től felfele mindenki kapott, mert 2,5 volt az évfolyamátlag. Én 2,43-ra kaptam 24,8kHUF-ot, barátom meg 4,6-ra 46,7kHUF-ot (évfolyamelső btw). A rákövetkező félévekben is husi kis összegek jöttek, mert első évben a kezdő 1200-as létszámból úgy 500-an maradtunk : )
    BMF infószakról nagyon nyilatkozni nem tudok, de ha ugyanazok a tanárok oktatnak, akik nekünk adták le a programozást, akkor nem lehet valami bizalomgerjesztő. A progtanárok fele egy vicc.

Új hozzászólás Aktív témák