Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • abéla

    senior tag

    Én nemrég váltottam Mugen 2-ről gagyivízre :D , (h50) azért push/pull exhaust módon felveszi a kesztyűt a profi léghűtőkkel is (sőt), az ára pedig 5-8k-val drágább azoknál.
    A sok hiba (legalábbis amiket én néztem) nagy része user hiba, pl túlhúzott csavarral kilyukasztott radi, hülyére csavargatott, megfeszített cső miatt megrepedt csőcsonk.
    Szóval inkább a kezdő, occón vizezni akaró Stephen B. balféksége is sokat nyom a latban, ami viszont a profi -de mindenképpen drágább- vizes rendszereknél is sokszor szűl problémát. (szintén olvasott példák). Mondjuk nyilván egy drága vizet összerakó embör körültekintőbben jár el, mint egy az egyszerűségével (is) reklámozott terméket használó, esetleg kezdő felhasználó.
    A mugent viszont pont a nagy tömege miatt cseréltem le, mert igaz a lapot, ha nem is görbítette (bár szintén olvasott példa a csavarhelyekről kiszakított mobo), de azért a felső rögzítő-pontokon nem kicsit feszült, de leginkább a gond, a súly miatti elcsúszás volt (cpu-ról kicsit lefelé). Ráadásul semmihez nem lehetett tőle hozzáférni, alatta azért (vrm, mem) volt meleg rendesen, meg egy böszme volt, nna. :) Szóval ezért úgy gondolom, lehet létjogosultsága az egyszerűbb vízes rendszereknek is, bár igaz, hogy több odafigyelést igényel, mint egy légkavaró.

    hootka!

Új hozzászólás Aktív témák