Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Воланд

    titán

    válasz WinPho #25 üzenetére

    tableten nem lesz. ahogy a 8.1 update 1 utan is mas a "jobb klikkes" menu.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • cairojack

    aktív tag

    válasz WinPho #177 üzenetére

    Az, hogy belőlem meggazdagodnál, az erős túlzás, ugyanakkor azt készséggel elismerem, hogy ha egyszer lesz egy olyan mobil OS, ami az én igényeimet maximálisan kielégíti, az tarolni fog a piacon (asztali már van, Win7-nek hívják).
    Pedig egyébként nincsenek extrém igényeim. Nem hiszem, hogy extrémnek számít, a képernyő kikapcsolása, sleep nélkül (PC-n tízen sok éve alap dolog, és igen, ezt is hiányoltam anno droidból, és lehet hihetetlenül és hülyén is hangzik, de egy nagyon kicsit ez is közre játszott, hogy váltottam Win-es tabletre. Erre ott sincs. Behh...).
    Azt sem tartom extrém igénynek, hogy tableten, MUI-s felületen akár több böngészőt is futtathassak egyszerre. Akár úgy, hogy az egyik megy, a másik háttérben, akár osztott képernyőn. Ez mitől extrém kérés?
    Vagy miért "tolerálhatatlan" az az igény, hogy a MUI-s böngészők tördeljék is a szöveget, ha belezoomolok? Asztali PC-n ez fel sem merül, egy 22-24-26 colos monitoron, de egy 8 colos tableten bizony teljesen életszerű az, hogy a tartalom olyan kicsi, hogy nagyítani kell ahhoz, hogy el tudd olvasni, úgy meg jobbra-balra kilóg a tartalom a képernyőről, és lehet soronként jobbra balra scrollozni.
    Vagy egy olyan app, amivel Word doksikat lehetne MUI-s felületen, de ebook szerűen olvasni.
    Ezek egyáltalán nem elszállt igények szerintem (szerintem). A vicces az, hogy a Win8.1 nagyon közel van ahhoz, hogy az igényeimnek megfeleljen, és semmi olyan hiba nincs benne, amit egy jó fejlesztő csapat ne tudna néhány hónap alatt kijavítani. Egész egyszerűen csak át kéne gondolni felhasználói fejjel, hogy mik hiányoznak még, illetve, hogy mit kéne változtatni (esetleg el kéne olvasgatni az illetékeseknek a felhasználói véleményeket) és szerintem minimális erőbedobással baromi jó OS-t lehetne csinálni a Win8-ból. Más kérdés, hogy úgy nehéz lesz, ha presztízskérdést csinálnak abból, hogy "tévedünk, de nem visszakozunk, mert nehogy már a felhasználónak legyen igaza". Lásd start menü. Ha eszük lett volna, már 8.1-ben visszahozzák a startmenüt, és nem várnak vele 2 évet... Meg nem szarakodnak azzal, hogy start button. Teljesen egyértelműen tudták ők is, hogy nem a gomb, hanem a menü hiányzik az embereknek, de (változatlanul mondom, szerintem) presztízskérdést csináltak abból, hogy "akkor sem". Szerintem volt bennük egy olyan hozzáállás, hogy ha "visszatesszük a start menüt, beismerjük a koncepció hibáját, és az milyen égő már... neeeem... nem kapják vissza a start menüt. Legyen csak gomb, hátha beérik azzal is..."
    Ez a fajta hozzáállás a baj, az MS-el manapság.

    Amúgy régen is csináltak ilyen baromságokat. Pl ott volt az "egy mappával feljebb" gomb, amit a Win 7-es intézőből kiszedtek, és szerintem baromi idegesítő, a mai napig hiányolom. És nem arról van szó, hogy nem lehet az intézőben nélküle navigálni, csak arról, hogy kényelmetlenebb. És nem hiszem, hogy csak én vagyok vele így, mert a Win8-ban meg visszatették ezt a gombot. Szóval...
    Valaki említette itt a fórumon a fókusz csoportos felmérést. Igaza van...

    Ami meg a 4 colos telót illeti (ha már így felhoztad). Én vallom, hogy a telefon legyen kompakt, a tablete meg nagy. És azzal nincs bajom, hogy senki más nem gondolja így, a bajom azzal van, hogy több tucat gyártó több száz, ha nem ezer készüléke között nincs egyetlenegy darab sem, ami 4 col alatti lenne, de használható hardver van benne. Egy sincs. Engem nem zavar, hogy manapság "trendi" órisá telókkal járkálni, de hogy konkrétan lukak vannak a termékportfólióban az zavar. Ezerszer leírtam már, nem értem miért teljesíthetetlen kérés egy S400-as pocis, 3,5-3,8-as teló, 480*800-as felbontással (legalábbis nekem jobb felbontásra nincs igényem, PPI legyen 250 körül és kész, ennyi), GPS-szel, és valami normálisabb kamerával (értd nem már valami 5 megapixeles, vaku nélküli szutyokkal). Mindehhez legyen 1cm-nél vékonyabb. Tényleg nem akarok már erről vitát kezdeni, de nem hiszem, hogy ez extrém igény lenne. Nem csúcs hardvert kérek én, csak használhatót. Ésn nem is azt kértem, hogy minden teló ilyen legyen. Csak azt, hogy legalább egyetlenegy ilyen legyen a piacon. De nincs. Szóval igen, mostanában tényleg úgy érzem, hogy nincs szerencsém tech fronton.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz WinPho #185 üzenetére

    Látod az a baj, hogy magadból indulsz ki. Nem vagyunk egyformák, egyforma igényekkel. Ha elolvastad a korábbi kommenteimet, tudod, hogy miért írtam a kikapcsolható képernyőt. Látható, hogy nem egy "értelmetlen" kérés. Sok olyan progim van Win alatt, ami a klasszikus felületen (X86/asztal) fut, ha sleepeled nem műxik ugye, de a futásához meg nem kell a monitor, ha a monitor be van kapcsolva, csak az áramot fogyasztja, az akksit meríti...
    Ne mond már nekem, hogy ez értelmetlen, ennek az igénynek nincs létjogosultsága. Ugyan már...

    "Ha talál egy weboldalt, amiben olyan elemek vannak, amik azt a böngészőt kikészítik, gyorsan átmozdul a másikra és ott végzi a dolgát. Ha több ilyen weboldalt használ, akkor azt használja. Nabumm."
    Ezt is megvitattuk már, hogy MUI alatt nincs olyan, hogy "gyorsan átmozudl a másikra" ugyanis a használat előtt alapértelmezetté kell tenni. Ugye szerinted sem kényelmes, ha minden böngésző indítás előtt alapértelmezetté kell tenni az adott böngészőt. Mondjuk megnézném a fejed, hogy ha napi 10-szer kéne ezt eljátszanod. Tele lenne a hócipőd.
    Nem mellesleg. Megint csak miért extrém igény, hogy egy 10 colos tableten egymás mellet két böngészőablak futhasson??? PC-n is barmi sokat használom úgy, hogy több ablak van nyitva, és egy ablakon belül több lap van nyitva. Hazudsz, ha azt mered állítani, hogy ez életidegen. Jó eséllyel te magad is használtál már 2 ablakot egy monitoron.

    "Most a WP-s IE-ből indulok ki. Ez is felesleges, ha dupla tappra betördeli neked jól a szöveget." Nem tördel, csak zoomol. Számtalanszor futottam bele olyanba, hogy annyit kellett zoomolni, hogy kényelmesen olvasható legyen a szöveg, hogy a sorok vége kilógott a látóképből. Kérsz printscreent? Küldök, ha kell.

    A start menübe meg nem folyok bele, szerintem is facepalm. A hiánya...

    Figyi, az a baj, hogy te arról próbálsz most meggyőzni, hogy a kék az piros. Hiába akarod bebizonyítani, nincs igazad. Azt elismerem, hogy sokaknak nincsenek ilyesfajta igényeik, mert arra használják a tabot, hogy facebook, de én nem ilyen vagyok. És az általam felsorold dolgokat fölöslegesnek, vagy életidegennek beállítani erős ferdítés.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • Glenda

    addikt

    válasz WinPho #190 üzenetére

    Főleg hogy a supportos embert nem ezért fizetik. Dobja ki a levelet olvasás nélkül, a felettesével meg jót röhögnek ezen. Van az ismerősi körömben first level supportos, szoktam hallani történeteket.

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • azopi74

    addikt

    válasz WinPho #190 üzenetére

    hát szerintem a supportosok nem fognak ilyen feature suggestion dolgokkal foglalkozni, de ha korrektek, lehet, hogy továbbítják a megfelelő helyre.

    Egyébként nem tudjátok, nincs a Microsoftnak hivatalos uservoice oldala a desktop Windows-ra / WindowsRT-re, mint a Windows Phone-ra?

Új hozzászólás Aktív témák