Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hajbel

    addikt

    Szerintem fejlődésről a szószoros értelmében nem beszélhetünk, mivel régen nem volt olyan találmány, amely gyökeresen megváltoztatta volna az emberek életét. Ennek az óriási fogyasztási, pazarlási mizériának akkor lesz vége ha elfogynak a szegények, mivel az urbanizáció hatására egyre többen költöznek nagyvárosba, fejlett országba... A lényeg, hogy addig veheti meg a társadalom 80%-a a legújabbat, a reklámozott terméket amíg van aki éhbérért legyártja. Kínában pl. rohamosan csökken a szegények száma, tehát ott a gazdasági fejlődés belátható időn belül le fog állni, ha nem lesznek rabszolgák akik számunkra felfoghatatlanul olcsó pénzért legyártják az adott terméket. Tehát a nagy cégeknek át kell majd költözniük maláj földre (ahol már műszaki cikkeket gyártanak, és egyébként is fejlődnek), esetleg vietnámba, vagy más ázsiai országba, ahol hasonló a munkamorál, mint kínában (dolgoznak mint állat). Ha kifogynak majd az ázsiaiakból, akkor jön az igazi baj, mert afrikában a munkához való hozzáállás már hagy némi kivánnivalót maga után... A fosszilis energiahordozók kifogyása már más probléma, ebből lehet egy nagy válság, de összességében az egy pozitív változás lesz, mert az energia sokkal olcsóbban is előállítható lenne már jónéhány éve... Egyébként ez már szerintem a következő generáció problémája (ha bele nem döglik mindenki a környezetszennyezésbe), és egy bonyolult kérdés.

    [ Szerkesztve ]

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • hajbel

    addikt

    válasz #16741888 #19 üzenetére

    Személy szerint én nagyon örülök, hogy írtál, mert a legtöbben homokba dugják a fejüket és túl hiúak ahhoz, hogy belássák a fent említett dolgokat. Amikor elmegy az ember a Tescoba, és megveszi olcsóbban a külföldi terméket, eszébe sem jut, hogy így megy tönkre az ország. Egyébként is mindenkinek 2x akkora autója van, mint amit megengedhet magának a jelen helyzetben (rezsi/fizetés arányban), ötször olyan gépe, mint amit megengedhet magának stb stb. és minderre hitelből van pénz, ami pedig a külföld kezébe önti a pénzt szinte szó szerint. Környező országok egyetemein tanítják a magyar példát... Mármint azt, hogy ne építsenek olyan gazdaságot, mint a magyar, amely maximálisan a külföldtől függ. :((

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • hajbel

    addikt

    válasz dabadab #23 üzenetére

    Hát egyik sem :) . Pontosabban itt van az egyetem 2 utcányira. Közgazdász középbe jártam, és a barátaim harmada oda jár, én pedig ügyviteli informatikusként folytattam a tanulmányaimat a műszaki főiskolán. Hiteles a forrás na

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • hajbel

    addikt

    válasz ollie #29 üzenetére

    Úgy gondoltam, hogy kínában rohamosan fogy a szegénység, ez tény. A világ más részein ez másképp van.

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

Új hozzászólás Aktív témák