Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz Big-Lacos #359 üzenetére

    EM10 nem sok (nem pro) tükrösnél rosszabb, sőt... egyedüli vasnak is megállná a helyét vszínű.

    Nálunk korábban sokszor morgott az asszony ha a csattogót is vittem vacsi/séta/egyéb helyekre ahol a fotózás nem túl megtűrt... Maradt a telefon (N8/808 az akkori kompaktjával felért).

    Aztán a mostani X-ek (bőrtok rájuk gyógyult, én a markolatom el is adtam már) közül a kicsi övtáskába, a nagyobb hónom alatt simán elfér, diszkrét (és szinteszép, az övé préselt Fujifilm logóval dögösen néz ki) és ez neki sincs ellenére, meg könnyebb is, kisebb is, úgyhogy ezt (ezeket) szinte mindenhova visszük.

    Ha picit megszalad, TP féle szettet veszek, plusz obi, akku, és az akku csere is megoldott lesz. És az tényleg szép :)

    Ijk: Nehéz megállnom... Almát körtével? Ha van valakinek rá keret, akkor vesz rá fényerős obit, igen, a tiedre olcsóbb, ha szarabb is. De az tud kicsi is lenni, befér bárhová, és ha a modularitás/kompaktság megéri neki, akkor felpattintja az 1.2 es portréobit, és megkapja a kis dofot is. Ha meg nem gazdag, manuálozik, tudod, milcekkel, evf-el gyerekjáték. Számolgass fényerőt, dofot, manit, biztos kihozod hogy ez mégis miért nem jó... De hogy a körömnyi vackot inkább választanám összecsukható kitobijával mint szintén sötétzoomot de hatszor akkorában - ráadásul úgy szólsz be ennek, hogy te a zajszinted sem jobb ennél... Sőt, miben jobb a tied a körömyni szenzoros vacaktól?!
    Kezdem úgy érezni hogy csak savanyú a szőlő... :U

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Big-Lacos #750 üzenetére

    Ennyi pénzért a tököm se venne manuált (voitglandert még talán).
    Én a 12-essel szemeztem, és reméltem hogy elég jó áron jön. Ugyan natív bajonetttes (de kotyognak), exif nincs, ugye MF, és ráadásul a tubus ugyan korrekt méretű, de a vége relatív nagy (igaz, a 10-esnél kompaktabb). Viszont annyiba kerül mint a 14-es nettó ára lenne, és van pár előnye (főleg az én rendszeremnél van még pár dolog ami más rendszernél nincs; plusz a szűrők/napellenző terén a zoomommal osztozhatnak, hely és lóvé szempontjából megint egy-egy plusz pontot hozott neki az excelben).

    Pedig reménykedtem hogy az eredendően olcsónak tervezett 12-es meg kéne hogy álljon 400 dollárból - de még 500ból sem áll meg. :(

    A 10esnek sigma 10-20(ak) inkább tűnnek alternatívának... Nálam; főként ha dslr-re kéne venni, ahol nem kimondottan élvezet a manuálozás :U

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák