Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz Ijk #90 üzenetére

    Messze van az olcsótól az FF, legalábbis itt, Magyarországon. Egy leszakadt tükrű, agyonhajtott 5D-t vehetek talán annyiért, amennyiért egy E-M10-et kap az ember 3 év mintaboltos garanciával, újonnan. Vagy kábé hat darab GF1-et :DDD

    Egyik sem felsőkategória, az tény.

    [ Szerkesztve ]

  • szaby_gyerek

    tag

    válasz Ijk #90 üzenetére

    Értelek. Aki D800 után GX1-et vesz, mert hogy neki az jó, az tévedésből vett FF-et. Egyébként ez okozza az széthúzást az egyes rendszerek használói között. Amikor valaki átszellemülten elmagyarázza, hogy az egyik miért jobb a másiknál. Jobb, mire? Ha portrézásból élnék tuti vennék egy FF-et fixekkel. De ne élek belőle, viszont szeretem mindig magamnál tartani a gépet. Ezért van E-M5-öm, ami a 17-essel mindig nálam van. Aztán ha mégis portrézni akarok akkor nekem elég a 45-ös. Ha erre valaki azt mondja, hogy nem jó, mert FF + 85mm f1.4 kell, akkor nem foglalkozom vele, mert nekem annyit nem ér az egész. Viszont amikor valaki egy 600D + 55-200 sötétzoommal szól be, akkor nyelek egy nagyot és nem foglalkozom vele, mert tudom, hogy nem ért hozzá.

  • ati3x

    senior tag

    válasz Ijk #90 üzenetére

    Ne pörögj már ezen az FF-en annyira.. Nem fogja kinyírni a jövőben sem a kisebb szenzorokat, bármennyivel is olcsóbb lesz maga a szenzor meg az zelektronika. Bezony a héten láttam élőben egy A7R-t. Nem mondom faja kis váz.. Egy zeiss 24-70 el. De azért érzékelhetően nagyobb mint egy EM5 12-40/2.8-al. Ha pedig az árát nézzük, jelenleg az A7R duplája, még az EM1-nek is, ez a Zeiss meg 35-40%-al drágább mint a 12-40. Most olyan finomságokról nem is beszélünk mint az AF, de ami a legfontosabb az optikák.. Apropó optika. Lehet bármennyire olcsó a jövőben a fullframe szenzor.. De az azt kiszolgáló optikák bezony nem lesznek "markánsan" olcsóbbak.. Mondhatjuk sarkosan azt is, hogy az optikák gyártása nem fejlődött ugrásszerűen az elmult 100 évben.. És nem is várható ugrásszerű változás.. Tudod a fizika.. Másrészt elmondható az is, hogy a nagyobb érzékelő=nagyobb átmérőjü optika, és bizony az átmérő és az ár között nem lineáris összefüggés van..Minnél nagyobb átmérőd van, annál pontosabb megmunkálás kell adott fényerőhöz.. (Van némi fogalmam, már csiszoltam távcsőtükröt) Szóval bárhogy is próbálod erőltetni, ezt a "fullframe a jövő" Nem fog menni.. Réteg termék fog maradni. Nem lesz az ifon 6-ba sem FF érzékelő.. Csak egy példa: sokan elkezdték temetni az MFT-t, mert a Canyon kijött valami kompaktal, amiben kb ugyanakkora érzékelő volt, ráadásul valami über kompakt optikát hegesztettek rá, ami 2.8-ról indult..No, hát kiderült, hogy a fizikát nem lehet átugorni.. Persze aki sokszor megnézi a Mátrixot, az talán beveszi.. :)

Új hozzászólás Aktív témák