Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SentryGun

    aktív tag

    Nekem MBA-m van már egy éve (256GB, 8GB RAM), és nagyon szeretem. Előtte egy Lenovo U310 volt, de az mind anyagminőségben, mind kijelző minőségben elmaradt az almás géptől. Előbbi ráadásul pihekönnyű, és néma. A retinás modellre tuti váltok majd, és a következőbe tuti 512-es vinyót rakok.
    A céges Dell-t (Latitude 7440) a fiókban tartom, mert egyrészt nekem nagyon plasztik a billentyűzete (olyan mintha egy kartondobozon írnék - az összes ilyen a cégnél), plusz matt a kijelzője (nem tetszik a fakóbb színek miatt, a nagy felbontás viszont plusz, de nem létkérdés, mert annyit nem hoz), másrészt sima feladatoktól (PowerPoint) is úgy képes fezúgni, hogy engem zavar (stock windows 7, csak az van rajta, amit a rendszergazda felrakott). A majdnem tökéletes csendet szeretem munka közben.
    Amit a legjobban szeretek az MBA-ban, hogy bárhol és bármikor kinyitom, rögtön ott van minden cuccom, abban az állapotban ahol abbahagytam a munkát - most is 28 napja nem volt újraindítva. Ezzel számomra notebookba ültették a tablet számomra legfontosabb előnyét! Illetve az integrált backup megfizethetetlen. Ilyen kivitelben a család egy Win-es gépén sem tudtam megoldani. A billentyűzetre is mindenképpen igényt tartok, ami ez esetben jó minőségű és háttérvilágításos.
    Lehet jönni azzal, hogy drágább, stb. - nekem megérte, a többi vélemény meg nem érdekel, mert mindenkinek mások az igényei.

    Van mellette egy iPad Airem is, de azt tényleg csak tartalomfogyasztásra használom. Erre a feladatra pedig kezdem nagynak érezni, és erősen gondolkozom, hogy egy iPad mini 2-re cserélem, ami a Kindle PW-ot is kiváltaná egyben (tudom, nem e-ink, de egy kütyüvel kevesebb lenne). A notebook nem váltja ki nálam a tabletet és fordítva: Állandó munkára sem tudom elképzelni, mert rengeteg jelentést/elemzéseket gépelek a munkaköröm miatt így a billentyűzet elengedhetetlen. Anyagokat olvasni szuper, buszon előkapkodni, vagy útközben olvasni, filmezni, stb viszont kiváló.

    Végeredményben én maradok notebookos (vagy ez már ultrabook talán?). Játékokkal nem játszom, így erőgép sem kell, asztali meg végképp nem (volt egy TB Displayem, de eladtam mert inkább a notebook előtt ültem - valahogy szabadabbnak éreztem. A tabletet pedig kiegészítőnek jónak és hasznosnak tartom, de annál nem több számomra.

    [ Szerkesztve ]

  • SentryGun

    aktív tag

    válasz Bici #43 üzenetére

    Szerintem abszolút nem. Mások a felhasználási szokásaid. :) Én 5 éve 2 bőröndből és 2 OBI dobozból "élek" képletesen értve, mióta külföldön dolgozom (ez fér be a kocsiba). Emiatt gyökeresen át kellett alakítanom a műszaki parkot, és elmozdulni a mobilitás irányába. Azóta viszont azt vettem észte, hogy nem szeretek nagy monitor (értsd. asztali) előtt ülni. Úgy érzem mintha oda lennék kötve egy betongolyóhoz. :)
    Néha ugyanakkor esetleges kompromisszumként elgondolkozok egy 15-ös rMBP-n (a mostani 13-as noti helyett), de annyi pluszt nem adna mint amennyibe kerül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák