Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    válasz Morph76 #270 üzenetére

    Pixel rácsot én is osztom, hasonló véleményen vagyok. 1,5 méternél közelebbről látni igazából, ahonnan az ember nem néz egy 55"-os tv-t, pláne nem fhd-ban. Uhd-ban meg ez a távolság megint feleződik. Erre mondom, hogy ezek inkább MM-es tapasztalatok.

    Sony lcd témában viszont nem értek egyet. Úttörője volt a cég az lcd technológiának is, kezdve a triluminos lcd tv-ktől (nem a mostaniakra, hanem 2007-re visszamenőleg az rgb led-es szériára gondolok), a mozgásmegjelenítésen át, az alkatrészekig sorolni lehetne, egész 2014-ig. A hasonló kategóriás koreai tv-k nem igazán rúgtak labdába mellette. Itt megint jönni szoktak a MM tapasztalatok, hogy a Samsung akkor is milyen szép színes, ezekre nem reagálok, mert szakmai berkekben köztudott miért van ez. A js9500 full-array idei hdr képes tv-jét se hasonlítanám a tavalyi Sony edge led-es modellel, csak azért mert görbe. Ha erről van szó akkor csak az idei x940c széria jöhet szóba, mert ez képvisel hasonló kategóriát műszakilag és árban egyaránt. Láttam mindkettőt, én az utóbbit választanám, de itt már oszlanak a vélemények.
    Itt elérkeztünk a jelenhez, idén illetve tavaly láttam először hogy kép terén is versenyképesek a koraiak, pár éve ez még nagyon nem így volt. Most már én is azt mondom, hogy nyugodtabban dönthet az ember a saját ízlése pénztárcája szerint, ha szigorúan a képminőség a fő szempont.

Új hozzászólás Aktív témák