Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mlinus

    őstag

    Hihetetlen hogy még mindig erről megy a vita :D :D
    Számoljunk egy kicsit.

    Nézzük mit költhet egy átlagos gamer 1 év alatt, ha ugyanebben az évben platformot is vesz:

    Egy erős játékos PC - 200k. 10 játék hozzá (~10k/db) - 100k. Összesen 300k.
    Egy PS4 konzol - 120k. 10 játék hozzá (~18k/db) - 180k + 1 év psplus (15k). Összesen 315k.

    Konzolon el lehet adni a játékokat? Nem vitatom, ez egy valós előny, azonban ha nekem tetszik egy játék akkor megtartom, hogy késöbb újra elővegyem. Szóval ez egyáltalán nem egy általánosított előny, hanem játék és személyfüggő. Mondanom se kell hogy PC-n meg megannyi mód van arra hogy töredékáron vagy akár ingyen juss hozzá játékokhoz.. (én mondjuk csak akkor veszek játékot ha biztosra tudom hogy tetszeni fog és tartósan leköt. Bár így is becsúszik pár lócitrom, pl Destiny, amit örültem hogy el tudtam adni)

    Szóval ebből mi jön le? Az, hogy rövidtávon valóban olcsóbb a konzol, és sokaknak ez számít. Ezzel nincs gond. Viszont, hosszútávon nagyon szépen visszahoza a PC az árát, még úgy is ha bekalkulálsz mondjuk 3 évente egy felsőközépkategóriás VGA cserét. Gyakorlatilag majdnem egálban van mindkét platform egy teljes konzolgeneráció után.

    Mindkét platform sikeres, mindkét platform járható. Mindkét platformnak más az erőssége játékok terén. Mindkét platform drága hobbi, és mindkét platformot lehet utálni vagy imádni.

    Az olyan kijelentéseket hogy 300k-ért lehet cak normális pc-t venni és utána 2 évente cserélgetni kell benne alkatrészeket, meg hogy konzolon nem léteznek online csalók, nem tudom komolyan venni.. ezek tipikus csúsztatások. De az is hogy kontrollerren nem lehet játszani.

    Részemről ez volt az utols utáni hsz, szánalmas már ez a vergődés.. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák