Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    Mint ahogy te is felültél annak hogy 5000 feldolgozóval 350 wattot fog enni a z Ampere és nem tudják elérni a 20 TFLOPS sebességet. A különbség hogy te nem írtad meg cikkben az ldalon de ezt terjesztetted a topikokban.
    Amúgy sok minden még jöhet, az új DLSSS jön ez tény ( mindegy a számozása, ezen kár fennakadni ) jöhet az új tensor magra épülő textúra tömörítés és az Nv cache is éppen, mivel szó van róla hogy Nvidia kidob egy teljesen új driver csomagot, egy kalap alá véve az experience-t és a driveres huncutságokat, Gondolkom arra is tarogatnak meglepetéseket.
    Sok mindent ki lehet hazsnálni idővel a hardverben.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #22 üzenetére

    Tök mindegy miből jön a 60 -80 % ( !!) % gyorsulás a tegnpai DF tesztet igyelmbe véve,de legyen 50-60 % teljesen mindegy,de nagyon kilóg a lóláb, hogy neked ez nem tetszik és meglepett. Pozitív kommented és gobndolatod még nem volt ezzel kapcsolatban konkrétan egyik cikkben sem és egyetlen egy tegnap óta született kommentedben sem,de trükközésnek hívhatod akár 5 ször is egy kommenten belül ha neked ez jól esik.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #24 üzenetére

    jah hát egyre szkeptikusabb vagyok vele kapcsolatban,de ezt főleg a fóruomokon elkövetett dolgai miatt van ez.
    nagyon egyszerű a magyarázat, nincs mellé + 200 % backend,de ezt Abunak nem kell bemutatni.
    Cuda magok és így az FP32 duplájára nőtt de memsávszél ás a multiprocesszor többi része kevés ehhez a nagy számhoz. Kb mintha felpakolnál magadra + 100 kiló izmot, de nem bírsz lehajolni, hogy felemeld a súlyt rendesen.Kell mellé segítség szoftveres oldalról a játékokban, hogy működjön majd és minél többet fog kapni, annál gyorsabb lesz .
    Ha ezt a dizájnt átteszik értelmes gyártásra ahol kisebb fogyasztással magasabb órajelen képes futni ,ki tudják egészíteni a Multiprocesszort és kap mellé mondjuk HBM ramot akkor azt gondolom/ jobban mondva szerintem benne van még 50-80 % ...

    Én is kíváncsian várom az elemzéseket majd a megjelenéskor, Tom's hardware főleg érdekel.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Palinko #28 üzenetére

    egyébként ha megnézed az történt, hogy az AMD eltolódott egy általános feladatokra, mindenre jó dizájn fele,( amit nvidia tolt évekig) ami nem kiemelkedő,de jó midnenre, jmíg Nvidia elcsúszott ara fele amit AMD nyomot évekig nagy compute, speciális optimalizáció igénnyel, nagy teljesítmény nagy étvágy.Egyébként ha valahol lenne létjogosultsága már a HBM ramoknak az az Ampere, ez a GDDR6 x csak tompítja a sávszéligényt.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #32839680 #36 üzenetére

    :DDD

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #41 üzenetére

    erről szól a találgatós topik ez a lényege és ezért szeretjük, mert összegyűjtjük az információkat az Interneten betesszük egy topikba és megbeszéljük, mi lenne ha...
    felesleges ezen rúgozni, hogy valaki írt valamit és milyen szemét.. én sokkal rosszab dolognak tartom azt amit Abu írkált a fórumban folymatosan hopgy mennyire meg van szorítva Nv és milyen messze vannak a 20 TFLOPS tól és az AMD röhögve kiköpi a 22 TFLOPS teljesítményt, vannak infói és öszekötetései... most tőle olvashatunk cikket amiben le vannak kritizálva egyes oldalak hogy megírnak pletykákat... plusz ráadásul nagyon sok mindent nem tudunk milyen tervek vannak / voltak egy architektúra fejlesztése alatt és ebben a címben említettek közül mi az ami valójában késöbb driveres vagy egyéb módon éppen meghvalósulhat, lásd DLSS3.0 ( ami kit érdekel hogy itt 2.1) vagy épp Nv cache, vagy bármi egyéb.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz paprobert #46 üzenetére

    80 % ült? Amiket kaptunk infók azok voltak hogy gond van a gyártással, problémás az egész , nem érik el a céltargetet, AMD ha átveszi a trónt az azért lesz, mert elszámolták magukat és Nv nek gondot okoz a 22 TFLOPS amit hozni fog a BIg navi ,fel van adva a lecke a céltargettel ..
    . Vele azt találgattuk 2 hónapja mi lehet a probléma és folyamatosan azt fejtegette, hogy az a gond hogy AMD a 3. gyártást hozza az adott csíkszélen és Nv ezt elszúrta szenved egyáltalán a 350 wattos határral elérni a 20 TFLOPS-t.. Közben meg bedobtak egy 3070 karit 220 wattos fogyasztásssal 20,5 TF teljesítménnyel csak úgy mellékesen majd októberre. Nevezhetjük úgy hogy 20 % ült és 80% nem az Ampere kapcsán és a hozzá adott adalék az ő fejében született, mert nem tudta miért ekkora a fogyasztás és ez köré lett tálalva egy jó kis gyártási probléma ellenhype/ Navi up/ nvidia a szarban sztori...

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz paprobert #52 üzenetére

    nekem nem ezt támasztja alá a 3080 árazása egyáltalán.
    A jó teljesítmény? Hát ez olyan infó volt eleinte hogy jó lesz de a Big navit elérni nehéz lesz
    a Végére anyi volt hogy jó lesz. Hát igen ez nem egy kockázatos tipp az Nv esetében...
    A magas fogyasztást ? hisz erre alapult a fenti gyártásproblémás hír tőle,de magaba fogyasztás nem tőle jött hanem Igor's lab írta meg előszőr ezt. [link] amből ialakult a fenti eszmefuttatás..

    Még a GDDR6X is hülyeségnek volt nevezve eleinte, meg lehetetlen gyártásnak ha visszaemlékszel rá, ha nem segítek: [link]

    "Nincs GDDR6X JEDEC specifikáció. Maga a memória nem létezik. Valamelyik elmeháborodott kitalálta áprilisban a Twitteren, és azóta szentírás a sajtó egy részének.
    A GDDR6X-nek már csak azért sincs értelme, mert GDDR6-ból már vannak 18 Gbps-os memóriák, de nagyon nehéz a gyakorlatiban megközelíteni ezt a sebességet. 16 Gbps fölött sokkal jobb árnyékolás kell, és emiatt hiába van jobb sebességre képes memória, az árnyékolás miatt csak orbitálisan nagy NYÁK-on hozható a jobb tempó. A GDDR6X ugye 18 Gbps fölé jönne, de oda még jobb árnyékolás kellene, ami gyakorlatilag a jelenlegi technológiákkal lehetetlen. Akármennyi X-et raknak a memória mögé, a gyakorlatban reálisan 16 Gbps hozható maximum."

    nem ,messze van az a 80 % tól,de ez nem probléma hisz erre van a találgatós. Ami probléma az ha másokat ezért kritizálunk, mikor saját magunk is ezt csináljuk kicsiben egy-két három topikban..

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #58 üzenetére

    hát igen általában AMD párti emberek védelmezik és NV pártiak fikázzák. valami oka ennek is lehet.
    Mondom ezt úgy, hogy természetesen é az utóbbiak táborát erősítem,hogy alapjába véve kedvelem.
    A gond az hogy ő keveri a függetlenséget a pártatlansággal. mert hogy független azt elhiszem.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz bunfi #62 üzenetére

    te ne az "álalában" kategóriába tartozónak érezd magad.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #64 üzenetére

    Igen ez arról szól pontosan, hogy az illető mit ír...
    Nehéz elfogadni azt, hogy születik egy ilyen cikk egy nappal azután, hogy szembesül az ember azzal hogy tulajdonéppen amiket mondott azok egy általa kigondolt teórián alapultak és tényként lettek tálalva.
    Nincs különbség szerintem az között ha egy ország legolvasottabb IT oldalának egyik legfontosabb media egyénsége és cikkírója tényként közöl fals infókat egy topikban. ( lásd a fenti példák, GDDR6 X, Ampere küzdelme a 20 TF elérésével 350 watton stb...) és ha egy oldalon megjelenik egy cikk, amiben leírják hogy a fenti infók pletykák és fentartással kell kezelni. Sőt az utóbbi jóval korrektebb megoldás.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz bunfi #68 üzenetére

    megbocsájtok mert a komment lényege nem az hogy van e ilyen jedec szabvány, hanem az hogy : :DDD

    " A GDDR6X ugye 18 Gbps fölé jönne, de oda még jobb árnyékolás kellene, ami gyakorlatilag a jelenlegi technológiákkal lehetetlen. Akármennyi X-et raknak a memória mögé, a gyakorlatban reálisan 16 Gbps hozható maximum."

    paprobert : veled deal :DDD
    Pont a világképpel van amúgy baj ami kiépül majd romba dől olyan embernél is mint én akinek nincs megfelelő szakmai tudása sok esetben hogy eldöntse a valóságalapját egy egy kommentjének, ezért már mindent kételkedve fogadok amit ír sajnos.
    Az meg külön hab a tortán hogy ami a zöld konyhában készül csak szar lehet. :DDD

    bunfi : nem ezen akadtam fent csak , aki követte az utóbbi diőkben az Nv találgatóst az tudja miről beszélünk Tömören sok kommetje arról szólt , mikor kijöttek a pletykák a 350 wattos és 320 wattos TDP ről, hoy Nvidia alászaladt és megszívta, és a Big navi 22 TFLOPS feladta a leckét nekik és problmát okoz nekik ezt a szintet meghaladni,de talán majd a következő csíkszélen sikerül nekik időben reagálni és nem maradnak le, szereznek elég tapasztalatot.

    nincs itt csaholás a cikk amiről szól arról szól a kommentem a cikkíróra levetítve, nem kell ehhez egyetemi diploma hogy lásd ezt azon kívűl hogy egy Nvtrollt látsz bennem meg kellene érteni azt is hogy miről és miért írko konkrétan pont neked kellene nézned kicsit távolabbról, mert tekjesen a cikkhez kapcsolódik, de ezt leírtam már feljebb.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz bunfi #74 üzenetére

    Szerintem el is engedhetjuk itt ezt. Kaptál indoklást is, ez a véleményem. nem érdekel hogy téged vagy bárkit untat, a szórakoztatás nem az én feladatom, de megertem ha untat.
    cskamacska leirta értelmesebb mint én.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Oliverda #114 üzenetére

    !! :K

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz smc #122 üzenetére

    ;]

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák