Hirdetés

2018. augusztus 21., kedd

(#1) mghltm

mghltm
(PH! addikt)

aki helyszukeben van, kis meretben megkaphat egy eros kartyat. persze kerdes mekkora a mukodesi zaj es mennyire melegszik. tovabbi kepek itt

still 4 sale http://hardverapro.hu/tag/mghltm || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#2) Dr. Romano válasza mghltm (#1) üzenetére

Dr. Romano
(PH! kedvence)

Ezek a fajta hűtések mindig is hangosak voltak.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3) stratova

stratova
(PH! kedvence)

Ha kapható itthon lesz, akkor bizonyos körökben eléggé felkapott lehet.
Azt sajnálom, hogy az AFOX nem forgalmaz nálunk (HD 7850 LP, HD 7850 Signle slot).

Kihozhatnának HD 7770-et vagy GTX 650-et is ilyen hűtéssel, azok legalább nem 110 W-osak, mint a HD 4850, HD 7850 vagy GTX 650 Ti.

[ Szerkesztve ]

KaBOOM? Yes Rico... KaBOOM!

(#4) djculture

djculture
(PH! félisten)

Nagyon muszáj kártya, olyan zajos lesz mint a fene de ha nem fér be más lehet hallgatni ahogy kerreg a kis ventilátor.

Az október másodikai szavazás ugyanolyan sikeres volt mint a Svájciak elleni VB selejtező ahol a LŐTT GÓLOK 40 % -ÁT 100 %-BAN A MAGYAROK LŐTTÉK

(#5) taaz

taaz
(fanatikus tag)

Az biztos h ennek így semmi értelme. A többi gyártó modelljét nézegetve azért jóval komolyabb helyütt vannak el látva . 1 slot ide vagy oda, szerintem nagyon hangos lehet meg forrófejű kivitelezés. Forró levegő visszajut a házba, hátlapon nincs szellőzés.

(#6) Pepe78

Pepe78
(senior tag)

Gondolom rakéta porszívó hang tapasztalható 3D ben..

pepe78 felhasználónak 146 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#7) MZperX75

MZperX75
(PH! addikt)

1 slot :C

Amúgy 20-30% ventihasználat mellett alapon 2D-ben nagyon halk,ha játszik az ember akkor a procihűtő is süvít,nekem megfelelne,amúgy is vagy projektoron játszom,vagy fülesen ,ami azt jelent máshonnan is jön a zaj nem csak a kártyából,de egy normál hangerőnél engem nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#8) total90 válasza stratova (#3) üzenetére

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Szerintem ne sajnáld, nézz utána mennyi hibás cuccok van :K

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#9) waithEard válasza taaz (#5) üzenetére

waithEard
(őstag)

Az ilyen kártyákon nem is igen lehet a hátlapon a kivezetés, tekintve, hogy szegény csatlakozóknak is kell a hely...

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#10) Hina válasza waithEard (#9) üzenetére

Hina
(fanatikus tag)

Ezért van csak mini HDMI.

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#11) Duliee válasza mghltm (#1) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Régi 3850-es hűtésre emlékeztet az a nagy réz talp :D

- - -

(#12) daa-raa válasza Duliee (#11) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

A 3850-en az csak rézszínűre festett alumínium volt.

Dr. Romano: Volt 3870 single slotom. Azon messze kisebb volt a hűtő, mégsem volt hangos.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce

(#13) Duliee válasza daa-raa (#12) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Akkor azért melegedett annyira , epic fail, szerencsére nem az enyém volt a kártya, csak átutazott

- - -

(#14) banhammer

banhammer
(PH! kedvence)

"árról azonban még nincs adat"

És arról se, hogy mennyire visít az a kis blower.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) mghltm válasza total90 (#8) üzenetére

mghltm
(PH! addikt)

hmmm, lehet ok is csak 3 nap probagarral adjak a kartyakat, mint apron...

still 4 sale http://hardverapro.hu/tag/mghltm || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#16) stratova

stratova
(PH! kedvence)

Akkor ez a hűtés leginkább max. HD 7770-ig lenne igazán jó. Az megáll 80-88 TDP-nél (1000/1100 MHz GPU clk).

(#17) MZperX75 válasza stratova (#16) üzenetére

MZperX75
(PH! addikt)

Mindkettőt vedd meg aztán cserélgetni kell a hűtőt egyikről ...a másikra :DDD ócó kicsi sok

(#18) csaabz

csaabz
(őstag)

Valoszínűleg hangos is és melegedik is. :U

We were somewhere around Barstow on the edge of the desert when the drugs began to take hold.

(#19) lujo10 válasza csaabz (#18) üzenetére

lujo10
(fanatikus tag)

Az igencsak előfordulhat :K

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#20) siti

siti
(senior tag)

jó lesz ez.

Gyertek el az 5. BRSzK-ra Fülén :)

(#21) darkarthur válasza MZperX75 (#7) üzenetére

darkarthur
(senior tag)

Engem sem zavar ha jatek közben hangos.

(#22) Puma K válasza daa-raa (#12) üzenetére

Puma K
(PH! kedvence)

Nem értem miért irkálják az emberek, hogy hangos lesz ez a kártya.

Régebben az alsó és közép kategóriás házaknál annyira nem volt szempont a szellőzés megoldása. Nem volt elől venti, se hátul a proci magasságában se pedig a ház tetején és nem is voltak rajtuk rácsok/lyuggatott oldal lapok.

Manapság meg 2-3 venti minimum van olcsóbb pl egy Cooler Master házban ráadásul már rácsos az elülső része sok háznak (ha nem mindegyiknek) hátul a PCI slot-oknál meg megint csak néha lyukacsos vagy nem teli mint régebben. Ha meg nincs 2 venti ami huzatot csináljon csak 1 akkor meg nem nagy mutatvány venni plusz egy ventit és máris meg van a házban a levegő járatása.

Ráadásul ez a kártya már nem 90nm-en, 65nm-en meg 55nm-en készül mint anno amik single slot-osak voltak még hanem ez már egy 28nm-es GPU-val ellátott VGA, fejlett energia menedzsmenttel.

Ez a kártya maximum akkor lenne hangos ha nem figyelnek oda azokra az apróságokra amiket fentebb írtam tehát a megfelelő házra és kellő mennyiségű ventik a házban.

B+ steam-valve.

(#23) siti válasza Puma K (#22) üzenetére

siti
(senior tag)

ha itt egy ferrarit tesztelnének, akkor is az lenne a kifogás, hogy hangos...

Gyertek el az 5. BRSzK-ra Fülén :)

(#24) subatom

subatom
(lelkes újonc)

Vegre egy vga, amit itx hazba is lehet tenni, sajna a legtobb mini-itx haz 1 slotos.

(#25) Komplikato válasza stratova (#3) üzenetére

Komplikato
(PH! kedvence)

"Ha kapható itthon lesz, akkor bizonyos körökben eléggé felkapott lehet."
De nem lesz. Ő egy OEM gyártó, más "márkás" név alá gyárt kártyákat, a saját Colorful márkanéven árult kártyáit csak Kínában árulhatja. Én anno figyeltem árakat egy Colorful referencia Radeon majdnem a a 60%-ba került ott, mint nálunk. Talán hong kongi webshopból lehetne szerezni.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#26) Komplikato válasza subatom (#24) üzenetére

Komplikato
(PH! kedvence)

Én is minap csodálkoztam rá egy új háznál, hogy két slotos. Igaz nem tudom a nem mini, hanem sima ITX milyen kéne legyen, de anno volt róla szó, hogy AMD szeretné a saját DTX szabványát, aztán azóta se nagyon van olyan lap. Néha mutatóba 1.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#27) Ghard

Ghard
(őstag)

Aztán a passzív 680GTXet mikor akarják végre kihozni?

(#28) mghltm válasza Ghard (#27) üzenetére

mghltm
(PH! addikt)

Passzív hűtésű iGame GTX 680 szörnyeteg a Colorful műhelyéből

(#29) MZperX75 válasza Ghard (#27) üzenetére

MZperX75
(PH! addikt)

már kihozták már le is égett :DDD

(#30) Ghard válasza mghltm (#28) üzenetére

Ghard
(őstag)

Aha,de kapni azóta se lehet sehol

(#31) Peat;)

Peat;)
(PH! kedvence)

Nem értem miért külön kategóriaként van említve több hozzászólásban is az amd 7770. Ugyanannyit fogyaszt a két kártya legalább az itteni tesztet olvassátok el.

(#32) mghltm válasza Peat;) (#31) üzenetére

mghltm
(PH! addikt)

teljesen igazad van, kozel azonos a fogyasztasuk

(#33) stratova válasza Peat;) (#31) üzenetére

stratova
(PH! kedvence)

Vajon mi lenne csendesebb egy LP vagy egy SS kivitel? Első ránézésre előbbire tippelnék.
Úgy látom LP max. GTX 650 és HD 7770-ig megy (látszólag ua.utóbbi hűtése, mint az AFOX HD 6850 és 7850 LP-nek).
GTX 650Ti és HD 7850 kapott inkább SS kivitelt.

[ Szerkesztve ]

(#34) waithEard válasza Hina (#10) üzenetére

waithEard
(őstag)

Mármint a két DVi-re gondolsz? Megmutatnád rajta a mini HDMI-t, vagy a szellőzésre alkalmas helyet? :)

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#35) stratova válasza waithEard (#34) üzenetére

stratova
(PH! kedvence)

Mini HDMI van rajta.

(#36) Puma K válasza waithEard (#34) üzenetére

Puma K
(PH! kedvence)

Szellőzés:

Esélyes, hogy még a venti mögötti rész is nyitott lesz tehát onnan is tud szívni levegőt a venti.
Hasonlóan mint anno az ATI HD 4850 gyári hűtésénél volt:

Mini HDMI:

B+ steam-valve.

(#37) waithEard válasza Puma K (#36) üzenetére

waithEard
(őstag)

Valóban: a mini HDMI-t nem láttam. De én egy másik hozzászólásra válaszoltam, aki a hátlapon hiányolta a szellőző rácsokat, hogy a gépházból kifelé fújja a meleg levegőt a venti. Nekem volt néhány 1 slotos kártyám, olyan is, amit beraktál. :)

(#38) Peat;) válasza stratova (#33) üzenetére

Peat;)
(PH! kedvence)

Gőzöm nincs, de ezek a kártyák látszólag nem fogyasztanak annyit hogy szerintem ne lehetne viszonylag halk egy slotos hűtést készíteni rájuk. Nekem 6750-em van és arra pl bőven lehetne egy slotos hűtést rakni, mert lehet hogy két slotot foglal a kártya de az alu borda egy vicc ami rajta van (sapphire vapor-x-es pedig). Erről a vga-ról gondolkodtam hogy váltsak-e és a 7770-t túl kis előrelépésnek találtam, így jött képbe a 650ti legalább egy teszt elolvasásáig(még ez is túl kevésnek találtatott, komolyabb vga-t meg nem veszek, majd a következő szériából). Akkor ragadt meg bennem hogy nagyon jó a fogyasztása, mert egyébként sokat nem konyítok a mai vga felhozatalhoz, gondolom kilóg pozitív irányba az nvidia kínálatából a 650ti, remélem következő generációban(ha még lesz olyan) lesz utódja.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.