Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz Jakuu #104 üzenetére

    "Eleve ha annyira jo az Intel 10 illetve 14nm gyartasa, akkor miert szaladnak ok is a TMSChez bergyartasra a kisebb nanometeres gyartosorokra?"
    Pillanat, csak kell pár perc mire beindul a baromság szimulátor. Oké, kész.
    Szóval azért, mert semmiben nem különbözik a két technológia, és az Intel olyan eladásokat produkál amit nem tudnak jelenlegi termelésük mellet ellátni. Nem tudják megvárni amíg felépülnek az új üzemeik, ezért ideiglenesen beérik a majdnem olyan jó TSMC technológiával.
    Na milyen kék löttyöt sikerült felköhögnöm a nagy tízes skálán? :DDD

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Dragon3000

    veterán

    válasz Jakuu #117 üzenetére

    Ez most, hogy jön a hozzászólásomhoz? Eleve kiemeltem, hogy az intel is a tsmc-nél foglal majd le kapacitást, ebből a szempontból édes mindegy, hogy az intel mennyit költ a fejlesztésre, attól még ugyanúgy fogja használni a tsmc megoldását is, mert jó ideig nem fogja utolérni és a fontosabb piacokon kell a fejlettebb gyártás. A tsmc fejlesztését csak azért hoztam fel, mert egyelőre csak fog erre költeni, vagyis jó ideig nem fog számítani, és a jelenlegi kapacitások meg eleve kevesek, nem egy cikk volt arról, hogy több rendelést sem tudott fogadni a tsmc.

    #118 Chaser
    Nem mindig csak az számít, hogy megéri e vagy sem, mert már tavaly megérte volna a fejlesztés, elvégre több megrendelést sem tudtak fogadni, viszont a vírus helyzet miatt gondolom esélytelen lett volna az építkezés meg a többi, gondolom számoltak a sokszor le kell állni, mert az adott kormány ép úgy dönt....

    3-5nm meg már a konzolokat egyáltalán nem is érinti

    Igen, de ha nem lép időben az amd, akkor ott is szívás lesz számára a helyzet, ha azt nézzük, hogy:
    Decemberi cikk.
    A napokban derült ki, hogy az Apple a TSMC 2021-es, 5 nm-es gyártókapacitásának döntő többségét lefoglalta a saját chipjei számára.
    Állítólag az Apple már most lefoglalta a TSMC 3 nm-es gyártókapacitásának jelentős részét 2022-re.

    Ha ezekhez jön az intel, illetve az nvidia is visszatér a gémer vga-k esetében a tsmc-hez, akkor lehetnek még kapacitás gondok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák