Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Elthan

    csendes tag

    válasz calocsay #95 üzenetére

    "Aki linuxra akar váltani, eddig is megtehette volna,igaz ingyenes, de ha most láttál Linuxot először, nem kívánom a driver hiányok és egyéb programok konzolból való telepítésének mizériáját"

    Szerintem is már váltott, de tudod mindenkivel előfordul, hogy betelik a pohár és rákényszerül a váltásra. Én is sokáig windows-oztam, aztán betelt a pohár nálam, amikor az összes munkámmal videókkal, képekkel szétvágta a partíciót. Jó része nem az enyém volt. Aztán elvittem egy erre specializálódott emberhez, hogy próbáljon meg minél több adatot kinyerni. Volt mentésem, de sajnos 1 héttel előtti és volt olyan ami nagyon kellett volna. Az az emberke nem csoda windowsal dolgozott, hanem pendrive és valamilyen linox-al indította és láss csodát 95%-a meglett az adatoknak. Na akkor érdeklődtem felőle és az akkori 2006 tanányára kezdtem linux után érdeklődni és telepíteni. Tény esténként nem játszottam, hanem tanultam a rendszert és pláne azt, hogy mivel tudnám helyettesíteni a programjaimat. Rengeteg van arra is, csak mint az erdőbe a favágó a legjobb fát, én iskerestem a megfelelőt. Azóta, ha valami miatt váltok másik disztrire általában a megszokott linuxos programjaimat egyből telepítem. Ritka, hogy konzolból kell, bár előfordul, hogy némelyiknél kell. De sokkal gyorsabb. Kb. 2 hét alatt elég jól eligazodtam rajta.

    "Linux alatt a windows programjaid nem fognak menni"

    Nem tudom azt miért nem reklámozod, hogy az XP alatti szoftverek jó része sem megy a windows 7 és 8 alatt. Addig nincs gond, amíg ingyenes, majd töltesz le másikat, de amit megvásároltál azt kukába dobhatod. Példa rá a keresztfiam, aki rakás megvásárolt játékot ajándékozott el, mert nem mentek az új windows alatt. Talán még office-t is dobott el, mert nem ment. De a régi notebookjára sem megy fel egy windows swm, mert nem működik rajta rakás hardver. Megjegyzem valami extra szar lehet, mert egy linuxot sem bírtam rá felnyomni, mert ugyan az felismert mindent és kezelte is, de a hangkártyán mind megakadt.

Új hozzászólás Aktív témák