Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    nofene.
    eddig azt hittem rólad, hogy tősgyökeres pesti vagy, erre meg kiderül, hogy kárpátaljai... nofene.

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Lenry

    félisten

    válasz Vakegérke #7 üzenetére

    jó tudni :)

    közelebbi ismerőseimnek tartok jó pár PH!-st, mint egy csomó személyes ismerősömet, így meg különösen "üt", ha valaki más, mint amilyennek elképzeltem, csak ezért lepődtem meg :)

    kisebb koromban elképzelhetetlenül furcsa volt, hogy élnek magyarok az országon kívül is, pedig tisztában voltam Trianonnal és minden idevágó dologgal, még is furcsa volt.
    ma már nem annyira az, Szegeden élve normális, hogy rengeteg szerbbel, vajdasági magyarral, románnal és erdélyi magyarral találkozol, az egyik legközelebbi nagyobb város Szabadka, de a Arad sincs messzebb, mint mondjuk Kecskemét. egy barátom barátnője zentai, először érdekes volt, ma már természetes. (egyébként vele is eljátszották ezt a "fordíttasd magyarra a neved" játékot, mielőtt állampolgárságot kapott, pedig teljesen magyar neve van)

    ezzel szemben gyerekkoromban kiskőrösiként teljesen természetes volt, hogy az utcán a bőszoknyás néni tótul beszélnek egymással, és Jóskókának meg Pajókának szólítják egymást (Józsi felesége, Pál felesége, de még testvérek is egymást!), pedig biztos vagyok benne, hogy ez többeknek lett volna érdekes, de én ebbe születtem bele.

    ebben az egész EU-s játékban talán ez a legszebb.

    elkalandoztam, bocs a hosszú szürkéért :R

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Új hozzászólás Aktív témák