Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz D1Rect #150 üzenetére

    Nem szabad, mert a szülő azt mondta. Korlát, amelyet tilos átlépni. Feltételezhetően nem vitatod, hogy azért egy szülő kicsit többet tud a világról, káros hatásokról, következményekről, mint egy gyerek. Ha pedig a szülő azt mondta, hogy nem szabad, akkor tilos.
    Van értelme megtiltani a gyereknek, hogy megfogja a parazsat, ne piszkálja a darázsfészket, ne nyúljon pótolhatatlan, törékeny tárgyakhoz. Ha akkor nem is fogja fel a miérteket, hiába magyarázzuk, értelme fejlődésével rájön, hogy nem önkényuralom áldozta lett, amikor engedelmeskedett akaratunknak.

    Te még sose láttál hisztiző kölyköt? Én már igen. Egy zacskó csipsz miatt hatalmas patáliát csapott le, amit aztán az anyja eredeti szándéka ellenére mégis megvett.
    Na, mi lett a vége?
    Szétrántotta a kiccsákó a zacsit, egy marékkal benyomott belőle, aztán unottan dobta a maradékot anyu szatyrába.

    Értem én, hogy szereti az ember a gyermekét, jól is van ez így. Ki ne szeretné? De a vadhajtásokat muszáj levágni. Feltéve, hogy az ember nem akarja, hogy elkanászodjon. Annak még soha nem lett jó vége.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák