Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    Én Openmediavaultot használok, de nekem tökéletesen elég amit tud, kezeli GUI-ból szinte az összes lemezekhez kapcsolódó funkciót (raid, smart, megosztások, jogosultságok stb), és egész barátságos mennyiségú egységes webes felületről menedzselhető plugin kezd hozzá lenni: trasmission, DLNA, Squeezeszerver, mysql, ftp, smart, UPS támogatás, webszervert, iSCSi, nettalk (csak hogy párat mondjak, de van még jó pár, amiről még gőzöm egyáltalán mire való). Lehet összedobok én is egy cikket róla.

    De valóban, dinamikus raidre nem jó, ez komolyabb, egy sokkal profibb megvalósítás

    Ami sokakat elriaszt azt OMV-től, hogy a rendszerlemezt teljesen kisajátítja és ír is rá folyamtosan, tehát flash alapú tárolóra (pendrive, CF) nem tanácsos telepíteni. Én ezt egy USB adapteres 1.8" 20giga HDD-vel oldottam meg, arra lett telepítve, így nem vesz el egy értékes SATA csatolót, és a folyamatos írás sem gond. Cserébe Debian repóbol felteszi a security updateket, ami nem egy hátrány egy 24/7 headless rendszernél.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák