Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz dabadab #15 üzenetére

    "Tehát ha hozzáfér a rendszerben mindenhez, akkor rettenet bonyolultan kiolvassa az adatokat."
    + (#1) Cifu
    Várom a ti megfejtéseiteket arra, hogy egy mindenféle hálózatról leválasztott gépről hogyan küldötök adatot a neten keresztül :)"

    Varom a te megfejtesed arra, hogy egy izolalt geprol adatot kinyerni miert nem jo megoldas ugy, ahogy a malwaret bevittem. Mert azert legyunk oszintek, air gap akkor is van amikor a malwaret be kell vinni , tehat itt konkretan kriterium az, hogy valakinek fizikailag hozza kell ferni ehez a rendszerhez. Namost az a valaki szerintem ket iranyba is tud setalni, szoval kifele is tud hozni ha befele tud vinni.
    Tovabbi szukseges feltetelek :
    - valahogy a kamera kepet is el kell lopni, ha van belso ember akkor az magat az adatot is lophatna szoval ez csak egy kerulout
    - szo szerint tiszta ralatas kell a monitorra, szerintem abszolut evidens hogy nem ugy vannak kamerak elrendezve hogy richtig a monitorra neznek
    - mi van ha valakinek belelog a feje ? Vagy felall es 30 masodpercig a monitor elott all ameg gyorsan bepotyog valamit
    - nincs kedvem tovabn irni

    Szoval en pont azoknak adnek igazat, akik nem ertik , hogy hol van ebben a potencial, mert laborban tuti nagyon funky hogy ez igy megvalosithato, de ha nekem annak a jozsinak a geperol kell az adat aki 30° balra ul a kameratol, akkor mi lesz ? Ez egy egyetemi projektnek siman lehet 4es, a valosagban ez nagyjabol 0. Ezen az elven ugy is meg lehetne ezt csinalni, ha muholdal fotoznam ki a monitort az urbol, pont ugyan ugy mukodik mint ez a megoldas csak a gyakorlati megvalosithatosaga mint olyan nem letezik. Ahogy ennek a megoldasnak se, mert ez akklr mukodik, HA van belso ember aki telepiti a malwaret, HA van belso ember aki hozzaferest biztosit a kamerahoz es HA ugy van megepitve a monitor - kamera kapcsolata ahogy csak akkor jutna eszembe, ha ezt a megoldast kene tesztelnem.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák