Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Tikakukac #28 üzenetére

    Ennél lehet rugalmasabban is nyomni, de figyelni kell plusz nyilván a piac is beleszól. Főleg az utóbbi években, ugye hdd, ram, vga-k, most Intel procik... lassan nem lehet olyat mondani ahol ne lett volna áremelkedés. Ami ugye nem igazán volt jellemző a PC-s piacra az azt megelőző 10-15 évben.

    Néha régi cuccokra is megmarad a kereslet ha kellően ősi. Anno vmi p4 deszkát, procit gondoltam, hogy lassan kukaérett. Kb. hatan jelentkeztek 2 nap alatt és elvitték drágábban mint amennyibe utána a jóval gyorsabb C2D került használtan.

    A ram váltás a mostani DDR4 sz*páson kívül szinte menetrendszerűen úgy zajlik, hogy a régi kifut, hiány lesz, az új termelés felfut, gombokért osztogatják. Ha nem az elején vált az ember akkor nullás a csere minimum. Nekem anno DDR2->3, de most - nyilván mákkal is - a 3->4 csere is úgy zajlott, hogy olcsóbb volt az új mint amennyiért elment a régi.

    De kijött nullára a 1155/Sandy -> 1151/Skylake csere is (ott a Z-s lapok lettek hiánycikkek)

    Most meg, nyilván nagyon spec esetben, de a Skylake i5 -> Ryzen 5 2600 csere is került kemény 7e-be proci fronton. Dupla kraft.
    Van még egy 1050Ti-m amin egyszer sem futott játék :D, csak rohad a gépben, de a bányászláz előttről való, szóval az is kb. nullán áll végül is... eddig. :)

    A folyamatos cseréből mondjuk én már kikoptam, nincs időm, energiám a sz*pásfaktorra, ami a beállt konfig újrapakolását jelenti (ofc win reinstall meg hasonlók nélkül, ahhoz is öreg vagyok már... de így is mindig van vmi ami ment korábban, aztán utána meg mégse). A Sandy-Sky-Zen csere is kb. 8 év termése szumma. De azért még így esetileg is ki lehet jönni belőle jól.
    ON: A lényeg, hogy bőven jöhet a használt cucc, ha tudja az ember mit vesz. (És le tudja zongorázni kerülőutak nélkül - ez valóban egyre nehezebb az aprón. Sok az "egyedi" eset. :D )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák