Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alamuszi

    senior tag

    Hú ez szép beszélgetés.

    Valaki meg tudja mondani ponosan milyen processzorok vannak ezekben az AIR-ekben. Az viszont elég szemét dolog az apple-től, hogy a MacBook-ot megszüntették, aki esetleg valamivel kedvezőbb áron akart hozzájutni MAGYARORSZÁGON egy hordozható apple géphez, most vehet agyon árazott air-t.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz buvartacsko #45 üzenetére

    Bocs nálam senki nem gondolja jobban ezen a fórumon, hogy az apple agyon van árazva, de amit leírsz az valamikor az őskorban volt, a mai macbook-ok baromira nem repedeztek, de ezzel ne törődj. :) Ha meg igen cserélték.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz audi100td #48 üzenetére

    Köszönöm a válaszod, modern belsőt kaptak, tényleg jó gépek az AIR-ek, csak lehetne olcsóbb egy picit.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz buvartacsko #51 üzenetére

    Nem tudom két kollágámnak van egyik 2 a másik három éves a felső borítólemez megrepedt cserélték az alja hogyan tud leválni, mikor egy nagy műanyad Lap, kivéve az akkut, ami külön van? Hmm...
    Az utolsó generációnaál ezt javították én úgy tudom.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz vinibali #70 üzenetére

    Ezt az Apple soha nem fogja megengedni magának. Nem az a kategória, valamint a vevőközönsége nem nézné jó szemmel, ha kis tekjesítménű rendszereket adnának méregárban, Ez is húzós.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz nuke7 #77 üzenetére

    nem.

    (#79) Mr. Byu

    Ez sem igaz teljesen. Ennyi pénzért adjanak is szoftvert, ha más semmilyen biztonsági szoftver nem jár a géphez. Valamint a Macesek azt felejtik el, hogy az összes nagyobb frissítés komoly ezresekbe kerül. Valamint a Brand gépek esetében mikor negveszed annyi és olyan szoftert adnak, amit a mac-hez még mindig nem. Itt ez az új rendszer, ami letöltve 6000 Ft, ha bemész a starkingbe 25 000 Ft, szóval a marketing szöveget hagyd a madaraknak, pl nekem mondhatod, mert én tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal. Még soha nem hallottam hogy Windows, vagy Office esetében pénz kértek volna egy Service Packé-rt. Sőt sok esetben ingyen frissíthetsz egy következő generációs rendszerre is.

    Szóval nem efészen van úgy ahogy leírtad.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz arty #82 üzenetére

    Technológiailag melyik APU is felel meg a 17 wattos uLow fogyasztásnak, amit az AIR-ekbe nagy eséllyel beletettek. Ráadásul Sandy Bridge, ami picit podernebb csak a AMD processzoroknál.

    Akkor pár tévhit az elméletedben:

    "mi az a kis teljesítmény? definiáld már légy olyan kedves. az 1.6ghz sandy bridge nem kis teljesítmény a 6 magos i7-hez képest?"

    De valóban így van és ezt hogyan varázsolod bele egy AIR-mert ami benne van az is kenyérsötőt csinál belőle ha a proci bekapcsolja a Turbo Boost-ot.

    "tehát akkor mégis kis teljesítményű rendszert adnak méregdrágán! ;) (vagy az előző air? az NAGY teljesítményű volt? ;) )"

    Nem de azért elmagyarázod melyik processzort tetted volna bele pl a 11"-os macbook air-be? 2010-ben?

    "netán lehetséges, hogy az apple olyat választ a gépébe, ami keveset eszik (hogy vékony és könnyű lehessen) és eközben ELEGENDŐ(!) teljesítménnyel rendelkezik az átlagfelhasználó számára?"

    Sokmindent el lehet mondani ezekről a processzorokról, de hogy éppen csak elegendő teljesítményt nyújtanak azt nem hogy Turbo Boost-al nem lenne gyors.

    "azt gondolod a legkisebb 2/4 magos llano nem elégíti ki (CPU fronton) ezt az igényt? pedig de, valószínűleg kielégítené."

    Nem nem gondololm azt, de az biztos, hogy lassabb mint ami most benne van CPU fronton. Az adott fogyasztás mellett.

    "pedig de, valószínűleg kielégítené. az intelénél erősebb GPU pedig megint csak kielégítené egy újabb szegmens igényeit, csak az esetleg már konkurrencia lenne az erősebb termékeikre - a lényeg, hogy legyen külön apple terméked mindenre. telefon, tábla, "netbook", notebook, asztali kisgép, nagygép"

    Nem hiszem, hogy így lenne, az Apple nem az a cég, aki nem veri a garast a fogához, ha 1 $ tudna keresni ezen a dolgon meglépte volna, szerintem.

    "és nyilván az intel a szokásos módon is ösztönzi az apple-t az ő termékeik választására :) akár 5 évente 1-2 milliárdos büntit is megérhet a presztizs és a 10-20 milliárd extrabevétel a "piszkos játékért" :) ha elkapják. de az egyszeri móka volt, szerintem már sokkal óvatosabbak."

    Na ez az amit most biztos nem tudunk meg, hogy mit hoz a jövő az más kérdés.

    Persze ez mint csak SZERINTEM.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Paarthurnax #96 üzenetére

    Jó rendszer, Nekem is tetttszik. Csak picit nagyobb az erőforrás igénye, mint az előző rendszeré. Az lepett meg, hogy feltettem egy MacBookra, érezhetően lassult a rendszer. Amúgy jól sikerült.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz k. #81 üzenetére

    Erre válaszoltam neked, csak "véletlenül" eltünt.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Paarthurnax #99 üzenetére

    2 Ghz, szintén 4 GB ram, sajnos a hdd 5400-es volt benne. A generációt nem tudom azt hiszem 2 éves lehet talán. Lehet, a HDD miatt volt lassú sőt biztos. Amúgy designosabb alaphelyzetbe mint a másik rendszer volt.

    (#100) Chal

    Az nem is baj, hogy felszámolták, az viszont annál inkább, hogy egyszerűen ezzel megszűnt a megfizethető mobil gép az apple kínálatában. Amúgy én gondoltam, akkor csak ezt, hogy kijavították. Ha a fél évesen is repedezik na az akkor gáz.

    (#98) smkb

    Imgább sztem az a baj, hogy az AMD elkésett egy picit a Liano-val, persze a CPU+GPU párosítás jól sikerült, mégsem tud kitörni abból a helyzetből az AMD, hogy csak konzumer gépekbe teszik a processzorait, persze előfordul SB is de ritka (HP Probook 4535, 4735 stb), de máshova sehova.
    A Brazos-al tud ütni az AMD, mert az atomot agyonüti ez rendben is van, de a Liano már nem annyira modern CPU-t tartalmaz. Félre ne értsd, nem rossz, vagy nem az AMD ellen beszélek.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Chal #103 üzenetére

    Nekem annyira nem jött át ez, hogy ez egy teljesen új rendszer lenne, valamint mikor írtam olyat, hogy ez egy SP. Nem ezt írtam, hanem azt, hogy pénzbe kerül. Ennyit írtam. Szóval nem kell kiforgati a szavaimat. Valamint annyit, hogy sok esetben a Windows-ok esetében ingyen adják a következő rendszert (Vista - Win 7 esetében pl. Persze csak a drágább gépeknél.)

    Valamint tudom hogy új rendszer, de annyit nem változtattak rajta, hogy leessen az álam. Szóval... MIndegy..

    "És mutass már nekem légyszíves olyan windows licencet, amivel ingyen lehet a következő generációra frissíteni (remélem nem a vállalati csomagokra gondolsz, mikért évente X milliót ki kell perkálni)."

    Mutatok neked, egy halom notebookot adtak úgy el, hogy automatikusan adták a géphez a kupont amivel ingyenesen tudsz frissíteni Win 7-re. pl.

    De ez nem rendszer természetesen. De ah már rákérdeztél.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz audi100td #105 üzenetére

    Igen ezt írtam felettébb. Igen ebben igazad is van. Csak én erre írtam, hogy elkezdtek okoskodni, hogy ingyen van, erre írtam, hogy ez nem igaz.

    Csak mint kiderült ez "NETTÓ MARHASÁG" ugye. (Ez nem neked szólt, hanem a felvilágosult kollégáknak. (#81) k. , (#83) Xero)

    Ugye én nem utána néztem, hanem megcsináltam, ekkor botlottam bele ebbe. :D

    Amúgy igazad van.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz audi100td #107 üzenetére

    Ebben is egyetértünk, valóban írtam ilyet, hogy a komolyabb frissítésekért fizetni kell O hülyeséget írtam elismerem, abban is teljesen igazad van, hogy, nem lehet összehasonlítani a két rendszer fejlődését. Amíg az MS sokszor 3 - 5 évente ad ki egy új rendszert addig az Apple régebben évente, mostanában kb két évente, nem akkora feljődési ciklus. Tehát majdnem annyit fizetsz a sok kis frissítésért, mint a Windows-rt.

    A másik ahol össze nem hasonlítható a két rendszer az az, hogy vajon miért az Ultimatehez hasonlítod a MacOSX-et, ugyanis enyhén el tévedt ez a tézis is. A Home Premium lenne a helyes válasz, hol is vam felkészítve a MacOSX enterprise környezetre sehol. Szóval azért mert az a legdrágább Windows azért nem kell ilyeneket leírni mert nem valós.

    Abban viszont nem értünk egyet, hogy mindig ugyanazokat írom le ebben a témában nem is posztoltam még.

    Szóval nem kötekedés, csak nem mindig minden olyan kerek mint leírják itt.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz xedos #113 üzenetére

    Lehet, hogy ezzel a géppel van a gond. Én sem azt írtam, hogy olyan lassú lett, hogy használhatatlan, csak hogy érezhetően lassabb. Nem vészes amúgy.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz audi100td #110 üzenetére

    Én Fedora Core 25-öt használok otthoni gépemen. Nekem megfelel.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz audi100td #119 üzenetére

    Elírtam 15. bocs.

    Nekem jó, az a legjobb benne, hogy egérrel nagyon megkönnyítették a koordinállást az ablakok között. Akár a MacOSX. Csak annyival jobb nekem, hogy a windows gombra reagál a gnome shell. Szóval kompaktul megmutatja az ablakokat. Ami azért jó ,mert mindent látsz egy helyen.

    Nekem stabil a rendszer. Ubuntu 11.04 Unity-ről váltottam át erre, az nem volt stabil, persze ez is sokszor gép függő.

    Az alkalmazás kereső zseniális benne.

    Ém most egy ProBook 5310-el használom 4 GB rammal 7200-es hdd kellemesen gyors. Persze ha lenne benne egy SSD- az lenne a kánaán, de így is jó.

    Azon csodálkoztam hogy ebben a gépben egy i4500 MHD van azaz elavult mégis gyors a Gnome Shell.

    Nekem bejött.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz benczeb #121 üzenetére

    Hogy pontos legyen a válasz, és elnézést ha túl szakmai, az HFS mint filerendszer kb 25 éves majd ezt portolták először kislemezekre, majd kb 13 évvel ezelőtt megjelent a HFS+, ami jóval modernebb volt naplózás, tranzakciókövetés miegyéb, majd a 10,3-nál ,
    megjelent a HFSX ami a HFS+ egy továbbjavított változatam nem is ez a lényeg a HFS+-nak hívták tovább is, a HFS+ i-node alapú fájlrendszer töredezik mint minden fájlrendszer de kis mértékben így nem kell töredezettségmentesítened, csak nagyon nagyon ritkán.

    Valamint érdemesebb NTFS-re formáznod, mert azt minden natívan ismeri, valamint ha kezdő Mac-es vagy vagy az leszel, akkor a Windows-t így is úgy is előveszed, majd, én 3 éve csak Linuxot használok, de a Windows nem tudom kikerülni. Ha kölcsönadod, vagy elviszed valahova, nem biztos, hogy Macen vagy Linuxon fogod használni a merevlemezed. Szóval rársz arra még, hogy a egy külső merevlemezt HFS+-ra formázd. Sebességszinten nem lesz akkora különbség hogy majd meg is érezd, jelentős mértékben.

    Persze ez MAGÁNVÉLEMÉNY.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz poppfalusi #128 üzenetére

    Valamint az előttem szólóhoz méd annyit, nem akarok hülyeséget írkálni de vajon mi értelme van 720p-s videók küldésének webkamerán, ez hülyeség nem arra van. Pláne a világ egyik feléből a másikba. iMac-ben még van értelme, de a MacBook-pro-ban is túlzás.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Mr. Byu #135 üzenetére

    Attól függ mire használod, gépelésre biztosan nagyon kényelmetlen. A felbontásnak köszönhetően, igen kényelmetlen irodai munkára is. Külső monitorral még jó is lehet, de az meg nincs mindig nálad. Vannak olyan gépek, amit valóban nyújtják a jó gépelés érzését, ugyanúgy mint egy 14 -15-os gép esetében, és még olcsóbbak is. (ugye x220)

    A tömege, nagy előny, a sebessége az SSD miatt nagyon nagyon jó, viszont az más kérdés, hogy ha nem igen komoly hűtőrendszer van a gép alatt (x220), ez ugye a kialakításából adódóan lehetetlen akkor 11".on felesleges is ez a teljesítmény, szóval a 11".os kategóriában ezt én egy felesleges gépnek tartom. EZ leginkább az árának szól.

    Persze ez is Magánvélemény.

    A 13"-os gép más tészta. Az OK, persze nem az ára. Ez Magyarárszágon egy nagyon kis réteget érint.

    (#143) bradam

    Nem csak a Lion-ak, hanem a processzornak inkább, amit bekapcsol a Turbo Boost azonnal nem 17 watt, hanem jóval több a teljesítményfelvétel. Ez az i architektúra egyik hátránya, ez nem az apple hibája. Aztán ott a billentyűzet világítás is, ami szintén fogyaszt. Alaphelyzetben is több a memória benne, nagyobb az SSD, szóval van ami fogyasszon. Még akkor is, ha nincs benne nVidia kártya.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz bradam #146 üzenetére

    Ez tény.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Mr. Byu #147 üzenetére

    Én is erre gondoltam, de itt nem csak ez lesz a baj, hanem amelegedés is. Van egy olyan érzésem, hogy ez megint úgy fog járni mint az első generációs air. túl fog melegedni. Ez is magánvélemény. Persze a 11"-os AIR-e gondolok, a 13-as talán képes lesz meghűteni a processzort.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz buvartacsko #150 üzenetére

    "Te a topic indulása óta ontod magadból a baromságokat..."

    Igen természetesen, ezért is válaszolnak rá értelmezen kivévve téged, de ez téged jellemez. :O

    Egyrészt vegyél már vissza, egy picit, elismertem hogy hülyeséget írtam te viszont kicsit vagy csak érthetetlen nem nagyon csak pont annyira aki nem is akarja megérteni amit a másik mond de ez magyar jellegzetesség azzal akarsz érvényesülni, hogy okosnak akarsz tűnni de láthatóan ez nem jött össze.

    "ha nem igen komoly hűtőrendszer van a gép alatt (x220), ez ugye a kialakításából adódóan lehetetlen akkor 11".on felesleges is ez a teljesítmény, szóval a 11".os kategóriában ezt én egy felesleges gépnek tartom. EZ leginkább az árának szól."

    Figyu már az x220 pont azért melegszik mert teljes értékű processzorok vannak benne, egy teljesértékű i5 vagy i7 nem egy ULV processzor gondolom ez nem esett le, jó annak a hűtése de ott ebben a méretben lehetetlen meghűteni egy i7-et de gondololm ezt nem vetted észre, nem baj mi lenne ha nem ilyen komoly és kioktató módon írogatnál kiválló tanulmányokat :D (Ja hogy ez volt a hülyeség, amit most írtál le bocs :D)

    Valamint figyu odaírtam hogy MAGÁNVÉLEMÉNY, Neked lemaradt nem baj.

    "Nem baj ugye hogy ugyanakkora a billzete mint a 17es Prónak? Akkor lécci áruld el nekem, hogy mivel kényelmetlenebb. Nagyon kíváncsi vagyok rá. Ugyanolyan full size keyboardja van mint az X220-nak..."

    Ebben teljesen igazad is van, nem fikázásnak szántam, csak itt ha nem az a véleményem ami neked, akkor az hülyeség, de ez persze jellemző itt. Arra nem gondoltál, hogy ez picit gáz, mivel egy 17"-os gépre tehettek volna sokkal kényelmesebb billentyűzetet is (kurzor, f funkciógombok), megint nem fikázás mielőtt elkezdesz tanulmányt írni :D.

    "Neked mikor kellett utóljára fizetni a Software Update-ban megjelenő példának mondom : 10.6.7ért? Ha neked kellett, akkor téged csúnyán átvertek! Senki másnak nem. A 10.6-ról 10.7re upgrade meg ugyanaz mint Vista -> 7..."

    Ilyen cég lenne az Apple? Átver ne ezt te írtad.

    "felesleges a gép, mert túl régi a proci benne.. MÉRNEM I7?!?!?!"

    Linkeld már be hol írtam én ilyet, hogy I7 kellene egy Air-be? Komolyan? Az OK hogy írtam ilyet, hogy tehetnének bele ULV i processzort de ez sem SB volt hanem az elődje, ami jóval kevesebbet evett. Linkeld már be!

    (#151) Xero

    Nem csak a Lion-ak, hanem a processzornak inkább, amit bekapcsol a Turbo Boost azonnal nem 17 watt, hanem jóval több a teljesítményfelvétel. Ez az i architektúra egyik hátránya, ez nem az apple hibája. Aztán ott a billentyűzet világítás is, ami szintén fogyaszt. Alaphelyzetben is több a memória benne, nagyobb az SSD, szóval van ami fogyasszon. Még akkor is, ha nincs benne nVidia kártya.

    Ezen felül:

    Annak csak örülni lehet, hogy a Lion-t optimalizálták az SB-re, legalább valóban gyors lesz, erre szükség is van. Vagy optimalizálva van és kihasználja a processzort, vagy nem és akkor nem is fogyaszt annyit, a kettő nem megy, sztem jól döntött az Apple ebben az esetben.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz alamuszi #152 üzenetére

    (#151) Xero

    [link]

    Az előzőhöz, ezt már kifejtettem.

    ÉS SZERINTEM

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz benczeb #154 üzenetére

    Igen az apple support szerint:

    [link]

    Amúgy tapasztalataim szerint vannak gondok az Apple által kiadott Win 7 driverekkel, nem 100 % -osan ugyanaz, mintha natívan telepítenél egy notebookra Windows 7-et. Szóval nem minden fog működni jól rajta, persze ez csak akkor jelentkezik majd, ha igen speciális felhasználásra szeretnéd használni. (Videóvágás, pl ediussal stb), MIndennapi program telepítgetésre, és a mindennapi átalgfelhasznállásra nagyon is alkalmas

    Én nem próbáltam még csak Snow Leopard alatt. Ott ment a dual boot.

    Az eszköz neve Boot Camp.

    [link]

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz benczeb #162 üzenetére

    A Baj az, hogy ennyiért már kapsz egy jó minőségű monitort, és hozzá egy Bármilyen minőségi Notebookot, ami valóban alkalmas munkaállomásnak is. (Persze Windows alapokon W520, M4400, W8540, W8560). MacBook pro-t most ne tegyük ide, mert az nem Mobil munkaállomás. Klasszikus irodai munkaállomásnak meg picit drága 600 - 700 Ft. Igaz kétlem, hogy az apple az AIR-t munkaállomás feladatokra tervezte volna 2x " os monitorral ,ezt a benne lévő VGA fogja legelőször lehetetlenné tenni, a HD3000 nem annyira hatékony ekkora felbontásokon, noha működne vele, nem lenne élvezhető a használata.

    SZTEM.

    Alex91:

    "valaki kihoz valamivel gagyibbat joval olcsobban hozza :).)"

    Én drukkolo a csatlakozó felületnek, hogy terjedjen el, de ennek még idő kell. Az apple túl kis számban értékesít Mobil számítógépeket gépeket, ahhoz, hogy gyorsan elterjedt szabvány legyen belőle.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz arty #160 üzenetére

    Neked is belinkelem:

    [link]

    Utolsó bekezdés, tudom hogy a 17 watt nem egy releváns fogyasztási adat.

    "ezt tudhatnád már"

    Nyugi én ezt tudom a link alatt a bizonyíték. Ha olvastad volna...

    De ha lehetne én is ezt választottam volna az Apple helyében a Liano, jó meg szép, de nem egy komplett szabványt fektet le mint az intel.

    Az Apple helyében én sem írnám újra az egész rendszer csatolót csak azért mert itt a Liano. Szóval nem csak annyi, hogy fogok egy x86-os gépet rátelepítem a Lion-t és ennyi. Az intel meghajtóinál nem találsz túlzottan jobban támogatott eszközöket, és azt én sem engedném meg az Apple helyében, hogy van egy Liano, ami ugyan olcsóbb mint az intel megoldása, erre kiadok egy AIR optimalizációjú Lion-t a többire meg egy más kiadású Lion-t. Szóval nem ennyire egyszerű szerintem.

    Amúgy igen abban egyetértek veled, hogy a liano megfelelne, de elkésett vele az AMD. Legközelebb talán beleteszik.

    Viszont az Apple ereje még mindig az optimalizációban rejlik nem sebességben. Ezt feladni a Liano miatt badarság lenne.

    De ami késik nem múlik de ez csak TIPP, és SZTEM.

    (OFF)(#169) buvartacsko :(/OFF)

    (OFF)Értem bocs hogy ellent mertem mondani :D Értesz hozzá :DSzép napot :) Több száz oldalas komolyan, mindet végigolvastad? Hmm.. Szakírtő lehetsz a témában. Kellemes hétvégét is. :) :P(/OFF)

    "Mondjuk egy ilyen ember véleményére eleve nem adok aki szerint az osx frissitése több ezer forintokba kerül :DDDD"

    Akkor szerinted az egész apple véleményére sem adsz, így járt az apple hülyék dolgoznak ott :

    [link]

    Várj már hol a link amit beírtál, tudod még mindig elfelejtetted belinkelni. Várj csak akkor Te most Füllentettél, na én meg az ilyen emberek szavára nem adok, ki tudja mikor füllentesz megint. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz xedos #177 üzenetére

    Ok de ettől még ez az egy mag is nagyon megnyomja a fogyaztást ott vannak a valódi i7-es mobil processzorok amik ha igazán bekapcsolnak, akkor annyira fogyasztanak, hogy nem is engedi az alaplap regulátor rendszere, hogy akkuról teljesen meghajtsa a processzort, mert az a névleges 35 watt hirtelen sokkal több lesz. Szóval igen valóban így működik, de a hűtés-fogyasztás viszonyát nézed, akkor viszont nem sok értelme van ezeknek a processzoroknak, ha nem tudja az AIR kihasználni a Turbo Boost-ot a hűtés miatt. Ha pedig kihasználja az nem 17 watt az is biztos.

    Szóval ez ilyen róka fogta csuka esete.

    [ Módosította: #65675776 ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz joey04 #186 üzenetére

    Főleg Magyarországon, Kelet Európában, Afrikában, Távol-Keleten, esetleg Oroszországban :D :D

    Na persze, még örülhetek, hogy röpke 370 ezerért vehetek egy lapos, de a mindennapi feladatokok kívül sokmindenre nem igazán alkalmas gépet, ami minőségben ugyan mind felett áll KONZUMER kategóriában, csak az a kérdés, hogy erre Magyarországon, és hasonló országokban, vagy szegényebbekben mi szükség van.

    Olcsó ja :D

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Alex91 #188 üzenetére

    És ebben a kategóriában mi versenyzik még? Ami ugyenezt tudja és "csak" ennyibe kerül.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Rics22 #192 üzenetére

    + 1

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Új hozzászólás Aktív témák