Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz FEDman #53 üzenetére

    Akkor rossz a monitorom, vagy valamit rosszul csinálok...

    Én itthon tesztképeket lövök mindenről (bohócfej kis töréssel, plasztik denevér falon...stb) és nálam raw konverzió esetén valami brutál jó az eredmény...

    Még annyit tudok elképzelni, hogy valami szórás van a szenzorokban, vagy az új szenzor ennyire sz.r...de ha gondolod elküldök neked pár raw-ot, hátha az én (eddigi) szenzorom volt ilyen meghökkentően jó.

    Egy biztos; én az élesség csúszkát sohasem hagyom nullán...persze mindent mértékkel

    Például az általad ajánlott 14-45-nél szinte sohasem vittem 20 fölé, inkább alá, annyira részletes olt a kép (na persze a GH1-2 megveri a fuji szenzort zajban az biztos, de a 12 mp-esek nem) de a 14-42-nél 50-60 között (de volt hogy 65-nél) volt valamire való részlet ugyan azon a gépen!

    Na mindegy, nagy tudású, nagyon finom képeket csináló masina, és biza a 12 mp-es fájljai is sokat érnek, nem szükséges 6mp-re állítani állandóan...tény hogy ha itt nem akarok tökölni raw feldolgozással akkor 400-as exr módban 6 mp-en oltári jpeg-eket köp ki magából...

Új hozzászólás Aktív témák