Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackPriest

    őstag

    válasz #65675776 #42 üzenetére

    amit plusz ventivel hűtöttem, igen. a fél fx topik a proci túlmelegedését mondta és így is volt. de legyen, 80-90 fok az ideális minden asztali procinak, ott kell használni, azalatt kifejezetten rosszul érzik magukat! 10 prohardver hozzáértőből 9 ezt ajánlja!

    Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

  • jedis

    senior tag

    válasz #65675776 #56 üzenetére

    +1

    Egy FX proci alá, minimum egy jó 970-es, 8+2 fázisos alaplap kell. Az AMD anno elkövette azt a hibát, hogy nem szabályozta be, hogy milyen kritériumoknak kell megfelelnie egy alaplapnak, hogy üzembiztosan menjenek benne a 125Watt-os FX-ek. Sok ősrégi chipset-es deszkára is ráírták, hogy "FX Ready" . Persze, hogy ezek alatt túlmelegedtek az FX-ek. Furcsa mód, nekem az Asrock 990FX Extreme4-esemben gond nélkül ment a 8350-es 4.5 GHz-n. Igaz vízhűtés volt benne, és pont ezért volt egy 200mm-es venti az oldallapon, ami fújta a VRM-eket. Soha egy fagyásom, vagy újraindulásom nem volt. Pár hete váltam meg az összes komponenstől, mivel már nem játszom. A durva, hogy szinte ugyan annyiért adtam el mindent, mint amennyiért vettem ( proci; alaplap; vízhűtés; memória; VGA ) :D . Jó sz.r az értékállósága, a piros oldalnak mi ? ;) :D

    [ Szerkesztve ]

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

Új hozzászólás Aktív témák