Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz freemanone #53 üzenetére

    A Tamiya festékek alapvetően makettezési célokra szolgálnak. A színválasztékot éppen nem nevezném harmatgyengének. 204 színt tartalmaz négy kategóriában. Tamiya Color Spray Paint; Tamiya Color Spray For Aircraft; Tamiya Color Mini 4WD Spray Paint; Tamiya Color Spray for Polycarbonate Ráadásul ezek a színek szabványokban rögzítettek. És minőségileg az egyik legjobb, amit bárhol találsz. A graffitis festékek a közelébe nem érnek. Ahogy már korábban írva lett, a makettfestékek pigmentációja messze finomabb, mint a cikkben is szereplőké. Pl ezért is olyan drága lényegében mind. Sokkal finomabb átmeneteket, átfedéseket lehet velük csinálni, mint a graffitisekkel.

    Ráadásul ahogy nézem a Montana Gold oldalát, a legtöbb szín igazából csak árnyalatokban tér el. Szóval olyan húde nagy választék nincs, ennél nagyobb különbségek lehetnek attól függően, hogy milyen alapszínre viszel fel valamit. (És ez nem a fedéstől függ. A vörös pl nem ugyan olyan árnyalatot ad kifestve/kifújva szürke, fehér vagy sárga alapon tökéletes fedés esetén sem.)

    Ha a graffitis festékek tényleg olyan nagyon jók lennének, akkor a kutya nem venné a Tamiya, Gunze, ModelMaster és egyéb makettfestékeket. Teljesen más a célterület, és annak az igényei is.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz freemanone #55 üzenetére

    Kérdés mi minősül jó vékonynak pisztoly esetében. 0,3mm-es fejjel (ami nagynak számít) már igen szépen lehet dolgozni. De nem ettől lesz igazán finom, amit ezzel lehet létrehozni. Egy értelmesebb pisztoly esetén tudod szabályozni a festék és a levegő mennyiségét is külön. Ráadásul végig azonos bejövő nyomáson dolgozol. A másik, ami nagyon befolyásol az a festék pigmentációja. De erről volt már szó.

    Kérdés milyen színekre van szükséged a moddinghoz. Mert ahogy elnézem a cikkben szereplő, vagy az általad említett gyártók színválasztékát, bizony eléggé szűkös lehet bizonyos témák esetén. Emellett érdekes kérdés, hogy milyen távolságból tudod úgy felvinni, hogy nem folyjon meg, ne fújja szét. Mert egy dolog a fa, és a fal, azok ugyanis porózusak, gyorsan elvezetik a folyadékot. Szóval ha nem akarod, hogy megfolyjon, akkor van messzire mész, vagy pumpálsz. Előbbi esetben azt kockáztatod, hogy előbb szárad meg a festék, minthogy a felületet elérné ez pont az akril és vízbázisú festékek esetén a leginkább komoly probléma, olaj és műgyanta bázisnál annyira nem), és elég érdekesen fog kinézni. Utóbbi esetben pedig jó eséllyel előbb fogy el a hajtógáz, mint a festék. Minden esetre mind a két módszer esetén a szükségesnél jóval több festék fogy. Szóval nem gazdaságos. (Ez egyébként részben igaz a flakonos makettfestékekre is.)

    Nem tudom mennyi a kimenő nyomása ezeknek a palackos festékeknek, de nyilván jóval magasabb, mint a pisztolyoknál tipikusan alkalmazott 0,5-0,8bar.

Új hozzászólás Aktív témák