Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    ideje volt. anno a jelenlegi házban lévő csomag SFlexet két éve tavasszal vettem raktársöprő leárazáskor, azóta pedig teljesen eltűntek a piacról az SFlexek. ugyan a Thermalright átmatricázta őket (FDB 120as széria), de azok is kifutottak. a Gentle Typhoon ugyan nagyon hasonló karakterisztikára, de a 2BBt a nagyon vájtfülűek (értsd, a célcsoport egy része) hallják kattogni. még ha kb jelenleg az egyik legjobb ventik is a piacon.

    az SFlexek tényleg legendásak voltak. egy olyan piacon, ahol a termékeket eléggé nehéz mérni (nincs mindenkinek süketszobája) de facto referenciaponttá váltak a hűtéssel komolyabban foglalkozók között: akinek tényleg fontos volt a csend egy idő után kipróbálta nevezett ventiket, és ezen keresztül volt összehasonlítási alap.

    az FDBnél egyébként tényleg van jobb: gyakorlatilag a Sony féle megoldás a Papstnál használt Sintered Sleeve olcsósított verziója, illetve elvileg a Maglev is lehet jobb. gyakorlatban a közvetlen ellenfél Papst 4412 széria néhány tagja az elején zörgött (ld pl PH teszt sok éve), bár karakterisztikára elhanyagolható a különbség a 4412 és az SFlex között azonos fordulaton (saját tapasztalat). Maglevet szintén gyárt a Papst (főleg ipari, irdatlanul drága megoldásokba használják), illetve a Noctua (egy hajszállal többek szerint jobb volt az SFlex, de igazából elhanyagolható a különbség).

    elnézve a hubot valszeg Nidec Servo az OEM, ami jó. a Gentle Typhoonokat is ők gyártják.

    specifikáció pedig a bearingen kívül szerintem annyira nem érdekes, az se, hogy mit tud papíron. abban pedig egészen biztos leszek, hogy lesz pár összehasonlító teszt az SFlex és a Grand Flex között. kíváncsi leszek az eredményekre (főleg a süketszobásokra). attól még, hogy valami papíron rosszabb, nem biztos, hogy a gyakorlatban is az, ld AP123 a remek hangkarakterisztikájával.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz #65675776 #8 üzenetére

    igaz, nem fogalmaztam jól. szóval a thermalright fdb és a scythe sflex csak fordulatszámban és matricában tért el.

    gentle typhoonból van 5400as, lehet itt is valamikor lesz erősebb variáns.

    másik oldalról viszont a modern csúszók olyan helyzetekben is jók, ahol meleg van (élettartam kell), de fontos a halk működés. pl projektoroknál nem lehet akármennyire hangos ventit használni.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák