Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fairi

    addikt

    válasz sztyui2 #2 üzenetére

    "Aztán rá valami ultrazoom obit, és ugyanott vagyunk, csak +pár 10ezer ft-al, viszont 10ezerszer jobb minőséggel:D"
    nem kell túlozni
    Ez a szenzor lesz ebben:
    [link]
    [link]

    Ez a váz,és optika lesz:
    [link] (mondjuk ez a régi szenzor teljesítmény)
    [link]

    ezt a két gépet ollózd össze,és ha nem szúr el vmit fuji akkor megkapod az új gép tulajdonságait:)
    canont/nikon DSLR-t nem fog megszorongatni,de egy olyt DSLR már lehet!
    sony DSLR is lehet szorongat,azok híresek az elnagyolt zajszűrésről...

  • donzoli

    aktív tag

    válasz sztyui2 #2 üzenetére

    Azért ez tényleg túlzás kicsit, egy ultrazoom obi sem olcsó annyira (pláne ha IS)és ha hozzáveszed a 40D árát akkor már simán 200 körül járhatsz és minőségben majdnem ugyanott leszel a gagyi rajzolatú ultrazoomal..
    A másik meg, hogy egy új cuccot nem érdemes használthoz hasonlítani, nyilván azonos árban sokkal jobb használtat kapsz, de az használt....
    (én is szoktam használt cuccot venni, nem azért írtam mert ellene vagyok)

  • Horbal

    őstag

    válasz sztyui2 #2 üzenetére

    Nemtom miért kell mindig felhozni ezt a belépő DSLR jobb választás szöveget. Kinek jobb? Aki hobbi szinten fotózik, kis családot, nyaralást, kutyát macskát stb témákat neki miért lenne jobb? Miért kellene neki egy nehéz, sok esetben nehezebben kezelhető, ha nem használtról beszélünk akkor drágább felszerelés? Ezek a gépek pont azoknak készülnek akiknek egy "szappanos doboz" kompakt már nem elég de a DSLR meg bőven sok, nem akarnak OBI-ra költeni, mindent egyben akarnak, nem cipelnek táskát, nem akarnak egy utazás alatt a gépük értékén parázni. Miért nem lehet ezt megérteni. Egy évben csinálnak 200-300 képet, pénzt nem keresnek vele, csak emlék marad, nekik minek egy vagyont érő berendezés - sznobizmusból?

    Ultrazoom obikat meg az olcsó kategóriában bőven el lehet felejteni. Nagylátón és tele végén az esetek többségében, nem jobbak sem fényerőben sem rajzolatban mint egy ilyen masina. Aki DSLR-re adja a fejét az igenis vegyen (szerintem) min egy 55-ig obit + egy rendes 55-200 telét, de még inkább pár fix objektívet, nagylátó külön tele külön meg egy vagy két zoom...

    Én is imádom haver D60-át mert tényleg csodákat művel vele, de akkor sem az én műfajom mert, türelmem sincs hozzá meg ilyen mélységében nem érint meg a dolog, nekem teljesen jó a Bridge, és szerintem rajtam kívül még sokaknak...

    Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

Új hozzászólás Aktív témák