Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Воланд #63 üzenetére

    Nem értem, ez milyen módon cáfolja azt, amit a logókészítés szabályairól írt?

    (#60) spammer:
    Jaja, csomó CSS3-as és HTML5-ös feature jelenleg nem működik, vagy nem úgy, ahogy illene, ez cáfolhatatlan tény, meg abban is teljesen egyetértünk, hogy állandóan le van maradva az IE - épp ezért képtelen lennék használni jelenlegi formájában napi böngészésre -, de önmagában tákolmánynak nem gondolom, mert fogalmam sincs, milyen lehet a forráskódja, így kívülről "csak" egy elég buta böngészőnek tűnik, ami egyáltalán nem testreszabható.
    Amire viszont utalni akartam, az az, hogy már lejárt azt állítani, hogy használhatatlan lenne, meg hogy csak a hozzá nem értők használják, van, akinek nincs igénye azokra a plusz szolgáltatásokra, amiket a többi böngésző nyújt (pl. amik számunkra alapvető fontosságúak), azoknak megfelelő lehet, legalább már nem olyan borzalmas élmény használni, ráadásul elég gyors is. Tehát egyszerűbb igényekkel rendelkező felhasználóknak megfelelhet (ilyen kategóriába még egy hozzáértő webfejlesztő is tartozhat (tudok ilyenről)).

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Воланд #67 üzenetére

    Tyűha, tehát ha 30 ponttal többet ért el egy benchmarkon, akkor biztos jobb a böngészési élmény vele, mint a többivel. :D
    Amúgy erre még nem reagáltál, hogy az általad berakott kép milyen módon cáfolja a logókészítésről írtakat.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Воланд #70 üzenetére

    Ebben, amit te linkeltél, hol is szerepelt az Edge név? :) (Ha már erre hivatkozol.) Egyébként meg ennek a "felmérésnek" ebben a formában túl sok értelme nincs. Tényleg ebben a formában szerepeltek a nevek? Ha igen, és azt a kérdést tették fel, hogy a Microsoft A/B/C/D-re szavazol, esetleg az IE-re (netán annak valami újabb névvel ellátott verziójára), vagy egy egyelőre tök ismeretlen A/B/C/D-re, akkor szerinted mit választanának az emberek? :U Miért olyan meglepő ez? Ha pedig nem ebben a formában szerepeltek a valós feltett kérdések, akkor mi a búbánatért nem írják oda, ténylegesen mit kérdeztek? Szóval ez a kép megint csak színtiszta bullshit, nagyjából annyit ér, mint a benchmarkról mutatott képed, ahol pár ponttal többet ért el a böngésző, mintha az jelentene érdemben bármit.
    Egyébként meg totálisan össze nem illő dolgokat akarsz összehasonlítani, visszatérnék az előző kérdésre, hogy ez mégis mit bizonyít a logóhoz való hozzáállásról? De helyetted megválaszolnám: semmit. Ha mégis látsz valami szövevényes összefüggést, oszd meg velünk kérlek, mert ebben a formában semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz.

    Sk8erPeter

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Воланд #74 üzenetére

    Persze, ezt is lehet. Csakhogy semmi értelme nem lenne, hisz’ az IE11 nem konkurenciája az Edge-nek, hanem elődje. Még jó, hogy az utóbbi szebb, gyorsabb, kompatibilisebb…
    „Felháborodásod” akkor lenne jogos, ha az MS sem azzal jaszkarizna, hogy a konkurens böngészőkre mennyi kört vert az Edge.

    Ezt is említették már fentebb:
    HTML5 compatibility

    Pedig 4,5 éve ilyen is volt már:
    Microsoft launches 'Lab' for emerging HTML5 specs

    Mégis messze utolsó.

    [ Szerkesztve ]

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Воланд #75 üzenetére

    Hát ez hihetetlen, még mindig nem érted. :DDD És a vicc az, hogy még engem nézel értetlennek, miközben én az elejétől fogva értem, hogy mit akarsz totálisan ellentmondásosan ránkerőltetni, míg te nem érted, amit én magyarázok, hogy mennyire nem igazolsz semmit az általad ellenérvként bedobáltakkal. Megnéztem a cikket, amit linkeltél, és még mindig bullshit, ilyen grafikonokat bármikor készítek neked, nem derül ki, hogy mit is mértek fel, mivel ugye ezek szerint álcázzák a neveket, hogy véletlenül se derüljön ki, miről is szól pontosan a felmérés, csak az derül ki, hogy "valamit" megkérdeztek a Chrome-júzerek körében. Remek. És ugye itt alternatívaként felkínált NEVEKről van szó. Ha egy Chrome-júzernek azt mondják, hogy "figyelj már, ha most nem használhatnád a Chrome-ot, de jön egy új böngésző, itt van amúgy a listában is, ezek közül melyik nevet választanád?", akkor miért meglepő, hogy vonzó az új böngésző? Aztán meg a pár név közül kijön az Edge szimpatikusnak, és? (Ezek szerint ezt jelenti a "Microsoft 'A'".), Ez mit igazol például a logó sikerességéről, ha már a kettőt valahogy összemostad? Nem jelenti azt, hogy egy tök új logó ne lehetett volna sikeresebb, mivel ugye nem erről szól a felmérés - erre mondtam, hogy kevered a szezont a fazonnal. Nem látok felmérést az ilyen-olyan logókról, hogy melyik is tetszett volna. Ha még mindig nem érted, miről beszélek, akkor én sem tudok veled mit kezdeni.

    (#74) woland_y2k:
    "es mi lenne ha nem a konkurens bongeszoket neznetek, hanem azt, hogy az ie11-hez kepest mennyivel jobb?"
    Nem te hasonlítottad össze az imént benchmarkok formájában a konkurens böngészőkkel? (Az a benchmark amúgy ugye szintén nem ér semmit.) Amúgy még egyikünk sem használta a böngészőt, majd akkor derül ki, mennyivel jobb, amikor már használhatjuk.

    Sk8erPeter

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Воланд #94 üzenetére

    Többen használják, persze. De az nem zavar, ugye, hogy a Win7 piaci részesedésének emelkedése tavaly április óta majdnem négyszer akkora (9,12 százalékpont) volt, mint a Win8/8.1-é (2,42 százalékpont)? Így a felhasználók már majdnem 2/3-a ezt használja. És nem mellékesen az XP részesedése még mindig magasabb, mint a Win8/8.1-é.

    Különösen vicces az önellentmondó érvelési logikád. Alig pár hsz-szel korábban azt kéred számon, hogy miért a konkurenciával hasonlítjuk össze, míg itt meg te hasonlítod a konkurenciához.

    Az okok nincsenek mélyebben megvizsgálva? Ezt talán nekem kellene megtennem? Ilyen irányú kérdésekkel fordulj inkább az MS Board-hoz. Nekik nyilván van erről felmérésük. Más kérdés, hogy neked nem adják oda. Elég gyenge érv, amit fel szoktatok hozni: a vérpistikék beszélték le a lelkes potenciális vásárlókat. Érdekes, hogy a Win7 részesedése 2013 júliusáig csökkent, és éppen a Win8.1 megjelenése után kezdett növekedni. Na ezt magyarázd meg!

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Воланд #96 üzenetére

    „nem igazad van. hiba volt feltetelezni reszemrol azt, hogy te kepes lennel arra, hogy a "tapinemkelldesktopra" mondaton kivul jobban atlatnad a dolgokat. elnezest kerek.”
    A leggyengébb érvelési próbálkozás a személyeskedés, különösen akkor, amikor te semmi olyan „elemzést” nem hozol, amit rajtam számon kérsz.

    Érdekesen kiemelsz egy mondatot a saját logikai rendszeréből. A Win7 piaci részesedésének növekedése nem önmagában kellene, hogy zavarjon, hanem a Win8/8.1 szerinted nem bukta szövegkörnyezetben. A számok alapján a Win7-hez képest a Win8/8.1 bukta.

    „akkor kimelj meg ezektol az altalanositasoktol.”
    Kár, hogy a lényeg kerülte el a figyelmedet. De kiemelem, külön neked:
    Érdekes, hogy a Win7 részesedése 2013 júliusáig csökkent, és éppen a Win8.1 megjelenése után kezdett növekedni. Na ezt magyarázd meg!

    „ez is a felmegoldasok koze tartozik”
    És még mi tartozik ide? Azok meg mind idióta héterek, akik ezen félmegoldások miatt kritizálták a Win8/8.1-e, ugye?

    „akkor ezek szerint a windows 7 is egyszinten van a windows 8-al, mert meg arra sem valtottak a userek.”
    Arra sem váltottak? A Windows 7-nek alig másfél évesen már nagyobb volt a részesedése (42+%), mint az XP-nek. A megjelenése után rohamosan nőtt a részesedése a Vista és az XP rovására is. A Win8/8.1 másfél évesen (egy éve) alig 12%-on volt. Szerinted ez a két folyamat teljesen azonos? Hittérítőnek mindenképp elmehetnél. Túl nagy sikered nem lenne, de hoznád azok szokásos formáját.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Воланд #91 üzenetére

    "az a legszebb az egeszben, hogy nem hasznal windows-t, de valamin muszaj lovagolnia eveken keresztul."
    Nevetséges. És akkor mi van, ha nem Windows-t használ? Az itteni pár hsz.-edben felvillantott érvelési baklövéseid alapján már érthető, hogy teljesen értelmetlen veled vitatkozni a Windows hülyeségeiről, mert úgysem lehet meggyőzni semmiről. Szóval így már értem a korábbit is.
    Windows-kedvelőként (amúgy Linux-kedvelőként is) a Windows 8-at az összeszedetlensége, katyvaszos léte miatt számtalan oldalról tudnám szidni, de egyrészt OFF-topic, amit elkezdtetek, másrészt úgy látom, lepattannak rólad az érvek, harmadrészt szerinted úgysincs semmi gond a csempével desktop-felületen. De, van. Vagy azért, mert szerinted, meg még pár csempehívő, meg pár kutatás szerint nincs para, akkor az általánosítható igazsággá válik (ugye tudod, hogy épp itt mondasz ellent annak, hogy számonkérted a kollégán az általánosítást)? Ja tényleg, hát kikapcsolható, meg 3rd party programokkal pótolható a Start-menü, hát akkor nincs is para vele. Mellesleg ami számomra nagyon zavaró volt, amíg használtam a 8-ast, hogy nincs igazi konzisztencia benne, lemondtam a használatáról, pedig bőven adtam neki esélyt, és reménykedem a 10-esben. Na, hát ez gondolom akkor a szemedben az én szegénységi bizonyítványom, ha advanced userként nem akartam megbarátkozni a 8-assal, mert qrvára idegesített a katyvasz: egyszer Gépház, egyszer a klasszikus vezérlőpult, egyszer csempe, egyszer régi felület, stb.; kicsit félkész érzés. Hát para, de a 7-es tényleg elég sok felhasználó számára kényelmesebb.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák