Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Воланд

    titán

    válasz #40553216 #73 üzenetére

    es mi lenne ha nem a konkurens bongeszoket neznetek, hanem azt, hogy az ie11-hez kepest mennyivel jobb?

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Orlin

    addikt

    válasz #40553216 #89 üzenetére

    Amit persze nem vagy köteles használni!Nekem kb pár perc volt a csempe kikapcsolása és nem is kell látnom...

    LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

  • daninet

    veterán

    válasz #40553216 #92 üzenetére

    Arra próbáltam rámutatni, hogy sem nekem, sem neked nincs rálátásod a dologra. Még ha a szakmában dolgozol sem láthatsz bele mennyi szempontot vettek figyelembe.
    A csempékkel érvelni a témában pedig nem teljesen állja meg a helyét, ott sokkal többről volt szó mint egy logótervről jelen esetben. Annak is megvoltak az okai, hazárdjátékot játszottak kicsit, nem jött be.

    [ Szerkesztve ]

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • Воланд

    titán

    válasz #40553216 #92 üzenetére

    tudod az a vicces, hogy a csempekkel, meg a tapi felulettel desktopon alapvetoen tul sok problema nem volt. a problema a winrt api-kkal, a felkesz megoldasokkal, meg azzal volt, hogy az ms az elmult par evben sikeresen erodalta a fejlesztoi bazisat. ha tele lenne a store normalis alkalmazasokkal (amihez ugye fejlesztok, meg tobb api kellene), akkor bizony a windows 10 nem igy nezne ki. most kenyszerbol visszalepett az ms (es sajnos nagyon sok esetben negativ iranyba a win8-hoz kepest) es nagyon kivancsi vagyok, hogy x ev alatt hova fognak eljutni. de persze itt csak azt lehet mantrazni, hogy bukasawin8 (a win8.1-et es a win8-at tobben hasznaljak, mint az osszes tobbi, nem ms operacios rendszert egyuttveve), de az okok mar nincsenek melyebben megviszgalva.

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Воланд

    titán

    válasz #40553216 #95 üzenetére

    "De az nem zavar, ugye, hogy a Win7 piaci részesedésének emelkedése tavaly április óta majdnem négyszer akkora (9,12 százalékpont) volt, mint a Win8/8.1-é (2,42 százalékpont)?"

    nem, nem tud zavarni, mivel en tisztaban vagyok azzal, hogy peldaul vallalati szempontbol hagy kivannivalot maga utan a rendszer (az ms fiok peldaul egy remek pelda erre). ez is a felmegoldasok koze tartozik es ez is javitva lesz win10 eseteben.

    " És nem mellékesen az XP részesedése még mindig magasabb, mint a Win8/8.1-é."

    akkor ezek szerint a windows 7 is egyszinten van a windows 8-al, mert meg arra sem valtottak a userek. az xp reszesedeset felhozni a vicc kategoriaba tartozik, mivel altalaban a tobbseg tisztaban van vele, hogy azok tizeneves gepeken futnak es ha akarnanak win8-ra valtani, akkor azt csak uj hw vasarlasaval tudnak megtenni. es van ey tippem, hogy milyen lehet anank a csaladnak az anyagi helyzete, aki egy tiz eves gepet hasznal otthon. vagy csak szimplan nem erdekli, mert napi fel ora fb-re az is jo neki.

    "Különösen vicces az önellentmondó érvelési logikád. Alig pár hsz-szel korábban azt kéred számon, hogy miért a konkurenciával hasonlítjuk össze, míg itt meg te hasonlítod a konkurenciához."

    orulok neki, hogy egy zarojeles megjegyzesnek ekkora feneket tudsz kerekiteni. ettol elegansabb lett volna, hogy ha azt irod "hogy persze, hogy van reszesedese, mivel gepet alig lehet win8 nelkul kapni". vagy valami ilyesmi ellenerv johetett volna.

    "Ezt talán nekem kellene megtennem?"

    nem igazad van. hiba volt feltetelezni reszemrol azt, hogy te kepes lennel arra, hogy a "tapinemkelldesktopra" mondaton kivul jobban atlatnad a dolgokat. elnezest kerek.

    "Elég gyenge érv, amit fel szoktatok hozni: a vérpistikék beszélték le a lelkes potenciális vásárlókat."

    nem tudom, hogy ki az a mi, de en nem szoktam ilyen ellenervet felhozni. az, hogy a mas milyen ervet hoz fel nagyon nem tud erdekelni, ugyhogy ha egy mod van ra, akkor kimelj meg ezektol az altalanositasoktol.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #111 üzenetére

    Nekem nem kell, mesél helyettem a tömérdek topikban zajló ténykedés...
    Valójában mit is kukázott, mert csak némileg változtatott rajta, ahogy általában teljesen új rendszernél lenni szokott? Veled ellentétben, én és más használja rendszeresen és tapasztalja, hogy igenis használható és nem csak pusztán a híresztelések után megy. Mert a nagy átlag többnyire az után és azért se feltétlen mérvadó mindig csak a %.okkal dobálózni. Ennyi erővel hol van a hőn szeretett pingvined, tényleg maga a rendszer olyan rossz, vagy az emberek fejébe vannak beültetve a mendemondák?? Akkor veszi le róla MS kezét, ha supportot megszünteti, vagy kötelezően előírja a 10-esre való upgrade-et, de ilyenekről szó sincs. Ennyi erővel rég szakított és levette a kézét a Win7-ről is, aki meg azt akarja továbbra is használni, az is nyilván hülye lesz, mi...?
    Ezt a vezérlőpult / gépház példát is azért próbálod ennyire feszegetni, mert jellemzően fogalmad sincs róla... Sokan kifogásolják, ja....az a sok igazából azt se tudja mi az a vezérlőpult, fogalma sincs mi az a kis zászló a tálcán, meg mit, hol keressen benne, mert életében meg nem nyitotta. Ennyi erővel, ha ott kell vmit megtalálnia, az is kényelmetlen, mert alapból nem tudja mihhez nyúljon....Na meg ez úgy működik ám, ha vmit netán mégis be akar állítani, azt elég egyszer megkeresni és utána már tudja hova nyúljon, nem hinném, hogy annyira megerőltető volna. Pláne, hogy ott a kereső, ami a megfelelő helyre navigálja, és mind2 helyen mondhatni világos és érthető a menü.
    Na meg még az is érdekes, hogy ezt jellemzően mindig a 8.x-nél lövöd el, bezzeg a 10-esnél, ahol sok minden már csak modern gépházból, ráadásul összetettebb és néhol jóval bogarászósabb menüből érhető el, annál nem....biztos mkinek jóval kényelmesebb lesz. :))
    Szerintem előtte rakd fel és használd őket egy ideig, utána okíts...! Na meg van már új Edge és MSO 2016 topik, gondolom majd ott is... :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák