Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #81187072

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #14 üzenetére

    "Csinálhatnának már Brazosból is passzív miniITX-eset,"

    Most vettem egy ilyen ASRock-ot, mert a harmincezer feletti ár soknak tűnt - ez egy tizessel olcsóbb volt. Nem akarom most részletezni, de alig tud kevesebbet, mint a drágábbak. Van rajta dual monitor meg minden.

    A D945GCLF2-höz képest, amit eddig használtam, több mint tíz wattal eszik kevesebbet (konkrétan harmincat a hálózatról 3,5-es HD-val, mindennel - persze Pico-PSU-t használok), így melegedés szempontjából teljesen más kategória, és lényegesen gyorsabbnak is tűnik, bár még kell egy este, hogy befejezzem az áttelepítést, nem vagyok kész.

    A hűtést akarom mondani, hogy miután megnéztem a hőmérsékletét, és 47-49 fok volt szinte akármilyen fordulaton, és terhelésnél se sokat mentek feljebb az értékek, a ráépített ventillátort egyből le is szedtem. Mivel a lap zárt, kicsi dobozba került, ennél passzívabb már nem lehet az egész, mert most egy 12cm-es Noctua hűti a teljes belső teret gyakorlatilag hangtalanul, kétharmad gőzön, és ha jól emlékszem, két fokkal hűvösebb a proci, mint volt... Vagyis az a kis ventillátor nem érhet sokat. Én is csodálkoztam. :-)

    Úgyhogy így jó - mai állás szerint, amíg rendesen meg nem hajtom -, ahogy van, de ha raksz rá egy nagyobb rézbordát, valószínűleg Afrikába is elviheted.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák