Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • evone

    őstag

    válasz D4rkAv3ng3r #246 üzenetére

    Nem hiszem hogy Linuxon tudsz olyan profin fotót, videót szerkeszteni mint Mac-en, de ha igen akkor oszd meg a professzionalis szoftverek neveit amikkel te ezt meg tudod csinalni. :)

    Az Apple is hamar szokta orvosolni a problemakat, de ott nincsenek is ilyen nagy gondok amiket egy perc alatt orvosolni kellene.

    Nagyon jó amugy hogy ilyen naprakeszek ezek a rendszerek, csak az a baj hogy kb minden frissités után 90% az esely hogy valamit heggeszteni kell mert nem lesz jo valami. :)

    Sose fogom megérteni hogy miert olyan nagy hatalmas előny az hogy netezni tudsz telepités kozben es miert kell ezzel ugy dicsekedni hogy "na ezt csinaljatok utánnam SZEVENESEK" A Windows 7 legrosszab esetben 21 perc után kapsz egy kész desktopot, aki ezt nem tudja kivárni azzal gondok vannak, ráádasul operációs rendszert nem hetente telepitunk, hanem jó esetben 1-2 evente, ha 2 evente nem birsz ki 21 percet net akkor ez csak azt bizonyitja hogy ezenkívul nem tudsz semmi jót elmondani már a kedvenc disztribuciodrol, ennyi az egyetlen "előnye". Linuxon a restart után pedig jo esetben is 2-3 hetet kell heggeszteni az adott vason mire minden úgy mukodik ahogy KELLENE. Windowson meg Macintoshon ezek alapbol igy vannak, foleg OSX-en mivel adott hardverre van irva. Ennyit erről. :)

    ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

  • suraki

    tag

    válasz D4rkAv3ng3r #246 üzenetére

    Akkor ismét nekifutok. :D
    Én a driver-optimalizációról írtam a kommentemben...te viszont minden másról beszélsz csak erről nem. :P
    A Windows és a Linux is tobbekközt azért olyan amilyen (hemzseg a próblémáktól), mert nem lehet milliónyi hardverkonfigurációra optimalizálni egy rendszert. Sajnos nem tudom ennél egyértelműbben megfogalmazni. A Linuxnak van annyi előnye a Windowszal szemben, hogy sokkal rugalmasabban tudja kezelni a hibajavításait az Open Source kialakítása miatt. Viszont a Mac, zárt hardverplatformjának köszönhetően a célirányos fejlesztések hatékonysága bizony néha jobb mint a Linuxos közösség adhoc fejlesztései.
    Persze nem csak a Mac ilyen, és az, hogy alkalmazáskritikus rendszerekben máig előszeretettel használnak OpenSourcera épülő, de zárt hardverplatformot alkalmazó rendszereket talán nem véletlen. Lásd AIX, HP-UX, Solaris,....

    Amúgy én nem lennék büszke arra, hogy naponta kell javítgatni egy OS-t.
    Mint ahogy az sem nyűgöz le, hogy egy OS telepítése közben netezhetek....talán azért mert még soha nem kellett saját gépre OSX-et telepítenem, pedig hosszú évek óta használom...egyszerűen csak használom. ;]

    "Ha ezek után sem érted meg miért írtam az már a te bajod." ;]

  • majom2

    senior tag

    válasz D4rkAv3ng3r #246 üzenetére

    ugye nem azt akartad mondani h a linux bármilyen szinten is (akár profi felhasználás, akár otthoni "casual" gép esetén) alternatíva az osx-hez képest? remélem nem.

Új hozzászólás Aktív témák