Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    én pc tv mániás lennék, tökéletes dvb-t vételi lehetőségem van, mert rálátok zuglóból a hhh-i adóra, nagyon tetszik (elvileg) a cucc, így lenne pár kérdésem:

    a mellékelt arcsoft total media 3 az a szoftver, amivel bluray-t is le tudunk játszani?
    mert a htpc-men 32-es xp van, és a tm3 legális próbaverzióját próbáltam, (feltéve, ha egyről beszélünk, mert másnak tűnik a felülete), restaroltatja a win-t, és sok fórumos leírásból tudni, hogy a teljes verzió és a warezes is ezt csinálja. a progi nem xp-re készült, hanem win7-re.... ti min teszeteltétek

    a progi vajon összeakad-e a leadtek tunerek álatla használt winfast pvr2-vel?

    a winfast pvr2 kezeli-e ezt a tunert rendesen, pip-estül együtt?

    mennyire melegszik? nekem volt usb-s hibrid, forrósodott, tönkre is ment...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz zhagyma #18 üzenetére

    akkor még analógot próbáltam nézni vele. dazzle. a pinacle hybrid pro gyengébb kiadása, az eredeti softverrel. siralmas volt a progi is, a tv is, (már amíg működött...) állandóan fagyott, tvrec szinte lehetetlen volt. pfújjj.

    én megfogadtam, ha tv, akkor csak leadtek. azzal még nem volt gond. csak hát az ember mindig elcsábul.

    más.

    a pctv hasonlatos dolog a hangkártyához. nem olyan, mint egy vga, aminek elolvasod a specifikációját, megnézel pár összehasonlító tesztet, megveszed, és valszeg azt kapod, mire számítottál.

    ez sokkal szubjektívebb, és szoftverkörnyezet, egyéb körülmények miatt kényesebb dolog. olvasgatsz, megveszed, hazaviszed, kipróbálod, és sokszor nem az van, amit elképzeltél....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz zhagyma #23 üzenetére

    dvbc még nem érint.

    nálm a koax upc analóg elég szépen jön, nem zajos, 4 felé szét is van osztva. és mégis szép a kép (relatíve...). az lcd tv-t is jól betudtam rá lőni, volt egy gyári színprofil, (pont a normal), ami tökéletes rá.
    a dvdb-t meg ott van ingyen, (már, ami úgy jön). jó lenne, ha az m1-2-n egyre több fullhd sport jönne. de arra már teljesen más képprofil kell. (kisebb képélesség, din kont, zajsz, stb...)
    nekem egy usb kütyü főként a dvb-t rec miatt kéne. arra még nincs megoldásom.

    nemrég olvastam, (asszem samsung), lcdtv tesztet, ahol nagyon lehúzzák a kábeltv alatti minőséget. pedig valszeg csak bénák voltak és türelmetlenek, nem állítottak hozzá rendes képprofilt...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz zhagyma #25 üzenetére

    "Gondolom analóg képjavításra vonatkozhat az a tuner "lehúzós" teszt"

    asszem a samsung 6000-es B sorozatú ledtv-jénél volt, vagy egy másik lg-nél, vagy mindkettőnél nem tudom. arra emlékszem, hgoy viszont a C samsungánál meg állítólag már jó volt az analóg kábeltv képe.

    szerintem meg egyszerűen nem állították be jól. elég egy picit nagyobb zajszűrés, din kontraszt, képélesség, és borzalom lesz a kép. a nagy zajszűrés miatt a mozgásoknál fura elmosódás keletkezhet, stb, nem ragozom. én a tv-mél majd egy hetet vacakoltam, hogy mindere meglegyen a jó képprofil. szerintem amit lehet, kihoztam belőle. a 32" fullhd belépőszintje, de szebb így képe van, mint egy rosszul beállított, akár több kategóriával jobb tv-nek...

    az egészből a tesztelés szubjektivitására kartam utalni. más által készített tesztből vásárlást meghatározó tanulságot levonni merész dolog. főként tv-nél, és minden audioteméknél.

    igaz, egy ellenpélda: anno itt olvstam egy tesztet, (asszem Rudi féle), leadtek pvr2000. nagyon jó teszt volt, arra alapozva vettem, mai napig használom, és hálás vagyok a tesztért. azelőtt is már több pctv-m volt, és csak a bajom volt velük.

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz lorenzen #29 üzenetére

    az m1hd az úszó eb-ről valós hd volt. szerintem az eurosport-tól vették át. erre akkor jöttem rá, amikor átváltottak az üvegfalú stúdióbeszlgetésre a riporttalannyal, rögtön sd minőségre váltott a kép. sajnos ők még nem tudnak hd közvetítést készíteni, csak pár felvett műsort, és átvetteket... - de a képen teljes hd adásról készült kép van.
    az kérdés, hogy a tuner miatt, vagy a képlopás technikája miatt lett gyengébb, habár szerintem nem feltétlenül nagyon rossz...

    az m1-nél ha kint van ahd logó, akkor a kép is az. a logó rögtön vált, ha sd a forrás. nagyon ritka lehet, amikor sd forrásnál kintmarad a hd logó, én nem is találkoztam még olyannal...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák