Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Redfive

    csendes tag

    Tisztelt tesztelők!

    Rég olvastam ennyire részrehajló, és totálisan félrevezető, szubjektív tesztet.

    Először is, a tesztelő, az tesztelő, azaz igenis a használati utasítást érdemes legalább minimális szinten a kézbe venni, és beleolvasni.
    Mint átlag felhasználó, én is mindig azzal kezdem, hogy kicsit megismerjem a készülék funkcióit, és működését, mert nincs két egyforma gyártó, nincs két egyforma felfogás.

    Ha ezt bog megtette volna, akkor nem fikázta volna ennyire le ezt a készüléket és a tomtom-okat úgy általában, ahogy ezen a portálon szokás.

    Érdekes, hogy máshol, ahol szintén az igo a mérce, megvan az objektív véleményalkotás, itt ez nincs meg sajnos. :(

    A teljesség igénye nélkül a tomtom készülékekben HÁROMFÉLE billentyűzet létezik, nem csak QWERTY.
    A térképen valókeresésnél a megtalált címet a kis kék célkereszttel lehet célponttá tenni. :p :)
    A tomtom-nál az alternatív útvonaltervezés, két bökés a kijelzőn, és valódi alternatív útvonalat tervez, nem csak levisz egy utcával lejebb pár száz méter erejéig.
    Na ez az, amit az igo pl. nem tud, ott kell bogarászni, hogy megtalálja az ember az alternatív lehetőséget, és akkor is annyit tesz, hogy pl. a Váci útról levisz a Drávára de az első lehetőségnél vissza is akar vinni a Vácira.

    A tomtom inkább az egyszerű kezelhetőségre helyezte a hangsúlyt, és olyan totálisan felesleges dolgokat, mint 1000 féle statisztika készítése, inkább kihagyták.
    3D térkép a mostani trend, szerintem teljesen felesleges parasztvakítás, de ezzel lehet most éppen eladni a cuccot.

    Igo ugyanúgy tervez rosszul, volt, hogy tudtam, balra kell kanyarodni, de ő mégis jobbra akart vinni.

    Másrészről azért arra kíváncsi lennék, hogy ki az, aki beköti a szemeit, és vakon a GPS utasításait hajtja végre.
    Azért agymosott idióta amerikaiba nem kellene átmenni.

    Száz szónak is egy a vége, ki kellene szedni a navngo hátsójából a fejeket.
    Azért mert a tomtom-tól nem kap pénzt valaki, hogy jót írjon róla, nem kellene ennyire lefikázni egy nagyon jó navigációt.
    Ráadásul itthon is egyre jobb lesz, új szoftver, új térkép stb.

  • Redfive

    csendes tag

    válasz Viktor0610 #32 üzenetére

    De egy tesztelő igenis olvasson bele abba a használati utasításba, ha már nem tud olyan funkciókat megtalálni, amik alapból ott vannak, csak lusta, vagy zsigerből fikázza az adott gyártó termékeit.
    Legalább nem kellene feleslegesen hazudozni, hogy nincs benne ez, meg az, amikor benne van, csak a fáradtságot nem vette hozzá.
    A másik dolog, a cím, a hajitsd ki eléggé erős túlzás.

    A pártatlanságban pedig nem hiszek itt.
    Olvasd el az összes PNA cikket.
    Mi jön le belőle?
    IGO Istenkirály, stb.
    Tomtom nagy rakás szar.

    Érdekes módon Európa azon fele, ahol számít mégis Tomtom-ot használ.
    Biztos azok az unintelligens nyugat-európaiak a hülyék.

  • Redfive

    csendes tag

    válasz Bog #35 üzenetére

    Nos, én is, és a mostani kollégám is nyúzott már többfajta navigációt.

    Igo, Garmin, Tomtom

    Egyik sem tökéletes, sőt.

    Az Igo-ban felesleges információk tömege, felesleges funkciók, és sokmindent nagyon mélyen találni meg.

    Ezzel szemben a Tomtom semmi felesleges funkciók tömkelege, és totál felesleges funkciók sincsenek benne.
    Ráadásul a legfontosabbakat pillanatok alatt szó szerint 2-3 képernyőre nyomás után megvan.
    Hasznos dolgok mint pl. IQ route, Map Share, a legújabb készülékekben HD Traffic, ami hazánkban nem lesz jó darabig elérhető.

    Mellesleg megjegyezném, hogy vitt már nem egyszer, és nem csak engem tévútra IGO, szóval erről ennyit. :)

    Egész pontosan addig nehéz lesz megütni, ameddig a topmap-től nem veszik át a térképet, ez nem fog megtörténni, mivel nem véletlenül vették meg a teleatlast.

    Másrészről egyébként van Mo.-n olyan település, ahol a teleatlas és a topmap is köszönőviszonyban sincs a valósággal.

    Bezzeg a navteq igen, csak halkan jegyzem meg. :)

    Elolvastam az összeset, és akkor kiegészítem még a dolgot :
    Garmin, persze jó, de csak a legdrágábbakat szabad megvenni az összes többi szar.
    Sygic, na az az ami még a tomtom által használt teleatlasnál is szarabb, nem is értem a dícséretet.

  • Redfive

    csendes tag

    válasz Bog #37 üzenetére

    Ha megveszel egy Tomtom készüléket, akkor az első számítógéphez való csatlakoztatástól számított 30 napon belül frissíthetsz ingyen szoftvert és térképet is, ergo ezért nincsen benne a legújabb térkép.

    Sajnos nálunk minden nehézkesen megy.
    Holland cég, ahogy az USA-nak nekik is megszűnik Európa Németország keleti határánál.
    Szerencsére azért egyre jobban kezdenek rájönni Tomtom-éknál, hogy Kelet-Európa is számít.
    Lassan őrölnek a malmok, de szerencsére sok lelkes magyar tomtom-os hihetetlen mennyiségű segítséget próbál adni a gyártónak.

    IQ route, ahogy a mapshare is sajnos kicsit lassú, de nagyon okos dolgok, amikhez hasonlót még másnál nem láttam, azaz de, a Navigon készülékben van az IQ route-hoz hasonló.
    Hogy mennyire működik, nem tudom, nem volt még Navigon készülék a kezemben.

  • Redfive

    csendes tag

    válasz Gubro #38 üzenetére

    Nem védek vakon valamit, és a homokban sincs a fejem.

    Egész egyszerűen arról van szó, hogy a teszt egy elvakult lealázás, sokkal rosszabb képet adtok valamiről, mint amilyen.
    Ennyi.

    Érdekes, ugyanaz a felépítés, ugyanaz a menü, ugyanaz a térkép, és a Go930 mégsem olyan szar a tesztetek szerint, mint a Go730, pedig csak egy laza 40-50 ezer forinttal több nála.

    HD Traffic csak egy példa volt arra, hogy a gyártónál van innováció, ami ráadásul hasznos, igen elismerem, nálunk valószínűleg csak 3220-ban lesz elérhető a dolog, és akkor is csak tesztidőszakban.
    A lényege, hogy egy hasznos új dolgot találtak ki, nem pedig olyan felesleges parasztvakítást, mint az Igo-ban a 3D-s nézet.
    A totálisan felesleges statisztikákról már nem is akarok beszélni.
    Persze a másik oldalakon is vannak felesleges dolgok, ezt elismerem.
    Persze ki lehet kapcsolni jön majd a válasz.
    A terméktámogatás az Igo8-nál szerintem sokkal rosszabb, mint a tomtom-nál, vagy a Navigonnál, ami az új térképeket illeti.

    Tomtom-nál ha éppen nincs akció és nem ajándék a készülékhez, akkor 24000 forintért veszel két éves frissítési szolgáltatást, (havi 1000 forint), és két éven keresztül minden új szoftver, módosítás, és minden negyedévente új térkép letöltését kapod meg.

    Egyáltalán nem nehézkes a kezelése a Tomtom-nak, és szerintem nem is logikátlan annyira, mint azt a tesztben írták.
    Az, hogy fordulj balra autópályán, vagy a híd közepén, szép sarkítás, mintha más szerkezet más térképpel sosem csinált volna ilyet a világegyetemben a tomtom-on kívül.

  • Redfive

    csendes tag

    válasz Gubro #42 üzenetére

    Mi a gáz a térképpel?
    A legújabb térkép ami van finoman szólva is egész jónak mondható, főleg egy olyan cégtől, akinek Európa megszűnik Ausztria keleti határánál.

    Persze lehet mindent az IGO-hoz hasonlítani, mert szubjektíve az tetszik, az a jobb, stb.
    Majd rájön a teleatlas-t tulajdonoló Tomtom, hogy nem biznisz a NAV N GO-nak eladni a nyugat-eu térképet.

    Van miről beszélni, mert magát a készüléket jogtalanul fikázzátok agyon.

    Részrehajlással nem is kell vádolni senkit, de az tuti, hogy vastag borítékokat kaptok a NavNGo-tól, meg más PNA gyártóktól, csak a Tomtom nem teszi meg, ezért kell fikázni.

    (Érdekes, a telefonos teszteknél az SE W890 hátsó fele úgy ki van fényezve, mint annak a rendje, többek közt a nem karcolódik is ott van, na a 3 hónapos készüléken több és mélyebb barázdák vannak, mint a 3 éves Nokia-mon, pedig mindkettőt teljesen ugyanúgy használom, sőt, a Nokia mellett még ott volt a zsebben 2 évig a kulcsom is.)

    Mondhatsz te is akármit, aki azt mondja, hogy a Tomtom-ot objektíven teszteltétek, az hazudik.

  • Redfive

    csendes tag

    válasz Bog #41 üzenetére

    Veled legalább lehet érdemben beszélni. :)

    Akkor azt is áruld el kérlek, hogy mi az ami miatt a 730-ra nem lehet feltenni a legújabb térképet, és az összes többi Tomtom készülékre igen?

    Én eddig még egyszer sem halottam többször hülyeséget mondani, mint bármelyik más készülék.

    A térkép olyan, jelenleg amilyen, nyilván nem mindegy, hogy egy cég egy kis ország térképét kell megcsinálnia, vagy kompletten egy kétharmad Európáét.
    Azért ez nagyon nem mindegy.
    A statisztikát nem nem szeretem, hanem az Igo-ban túlzottan soknak, és feleslegesnek tartom.

    A Tomtom-on is látod, hogy melyik út megy a másik felett, csak nem olyan látványosan, az árnyékolás imitálásával oldják meg.

    Igazából én arra tippelek, hogy kifogtál egy nem 100%-os darabot, mert az ilyen elég ritka a Tomtom-nál.

Új hozzászólás Aktív témák