Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tobal

    tag

    válasz Psychonaut #5 üzenetére

    Nem szó szerint kell értelmezni, környezet alatt nem csak magát a természetet értem, de persze mivel (bevallom, kis demagógiával élve) a környezetszennyezésért nagy részben a profitorientált nagycégek felelősek, minden, amivel a multikat gyengítjük (pl. ha szabad szoftvert használunk), azzal a természetet védjük.
    Persze lehet mondani, hogy nem a multikat kéne hibáztatni, hisz maguk az emberek szennyezik a környezetet, azért szerintem nem elhanyagolható a multik hozzáállása. Azért beszélek annyira vehemensen a profitorientáltság ellen, mert mivel ma a profit a legfontosabb (a közgazdaságtan is csak ezt veszi figyelembe), a környezet kiszipolyozása a multik szemében megengedhető, ha azzal a profit növekszik. A baj csak az ezzel, hogy olyan erőforrásokat élünk fel évtizedek alatt, amelyek évmilliók alatt halmozódtak fel, közben pedig minden olyan technikai újítást elnyomnak, ami ezt a profitot veszélyeztetni. Mindezzel pedig egész egyszerűen a jövő generációit fosztják meg a túlélés esélyétől.
    Visszautalva az előzőre, ezért nem értem, hogy a marxizmus (bár lehet, hogy túlságosan leegyszerűsítem), ami a profitorientáltság, és ezzel együtt a jövő elpusztítása ellen van, miért annyira negatív. Olyan rossz dolog lenne, ha nem pusztulna ki az emberiség?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák